1. Valsts aģentūra “Latvijas Kara muzejs” (turpmāk – aģentūra) ir aizsardzības ministra pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde. Ministrs aģentūras pārraudzību īsteno ar Aizsardzības ministrijas starpniecību.
2. Aģentūras darbības mērķis ir veicināt sabiedrības izglītošanu un attīstību, vācot, saglabājot, pētot, izstādot un popularizējot ar Latvijas militāro un politisko vēsturi saistītās garīgās un materiālās liecības.
3. Aģentūrai ir šādas funkcijas:
3.1. uzturēt un attīstīt muzeja krājumu – Nacionālā muzeju krājuma daļu;
3.2. nodrošināt muzeja vērtību pieejamību sabiedrībai;
3.3. veikt pētniecību militārajā un politiskajā vēsturē;
3.4. veikt zinātniski izglītojošo darbu sabiedrībā;
3.5. popularizēt valsts aizsardzības jomu.
4. Lai īstenotu noteiktās funkcijas, aģentūra:
4.1. papildina, uzskaita, glabā un izmanto muzeja krājumu, kā arī normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā nodrošina tā saglabāšanu, konservāciju un restaurāciju;
4.2. veido un uztur muzeja krājuma informatīvo sistēmu;
4.3. izstrādā, iekārto un uztur pastāvīgās ekspozīcijas un izstādes;
4.4. publisko muzeja pētījumus un informāciju par krājumiem;
4.5. sagatavo un vada pedagoģiskās programmas un ekskursijas, sniedz konsultācijas, lasa lekcijas, rīko publiskus pasākumus;
4.6. piedalās un organizē nacionāla un starptautiska mēroga projektus;
4.7. uztur un attīsta muzeja darbībai nepieciešamo infrastruktūru;
4.8. veic citus uzdevumus.
5. Aģentūra funkcijas un uzdevumus veic atbilstoši vidējā termiņa darbības stratēģijai un apstiprinātajam kārtējā gada darbības plānam un kārtējā gada budžetam, kā arī pārvaldes līgumam, ko aizsardzības ministrs noslēdzis ar aģentūras direktoru.
6. Aģentūrai ir šādas tiesības:
6.1. pieprasīt un saņemt no valsts pārvaldes iestādēm, kā arī normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā no privātpersonām aģentūras funkciju izpildei nepieciešamo informāciju;
6.2. atbilstoši apstiprinātajam publisko pakalpojumu cenrādim iekasēt maksu par aģentūras sniegtajiem publiskajiem muzeja apskates, krājuma izmantošanas un pasākumu organizēšanas pakalpojumiem;
6.3. saņemt dāvinājumus un veikt iepirkumus muzeja krājuma papildināšanai.
7. Aģentūras darbu vada aģentūras direktors. Aģentūras direktors veic Valsts pārvaldes iekārtas likumā noteiktās tiešās pārvaldes iestādes vadītāja funkcijas un Publisko aģentūru likumā noteiktos pienākumus. Pēc aizsardzības ministra ierosinājuma valsts aģentūras direktoru apstiprina amatā Ministru kabinets. Darba līgumu ar aģentūras direktoru slēdz aizsardzības ministrs. Aģentūras direktoram var būt vietnieki.
8. Aģentūra ar tās valdījumā nodoto mantu rīkojas Publisko aģentūru likuma 16.pantā noteiktajā kārtībā.
10. Aģentūras finanšu līdzekļus veido:
10.1. valsts budžeta dotācijas no vispārējiem ieņēmumiem;
10.2. ieņēmumi par aģentūras sniegtajiem maksas pakalpojumiem;
10.3. ziedojumi un dāvinājumi;
10.4. pašu ieņēmumi un piesaistītie līdzekļi;
10.5. ārvalstu finansiālā palīdzība.
11. Aģentūra Likumā par budžetu un finanšu vadību noteiktajā kārtībā ar finanšu ministra atļauju ir tiesīga ņemt aizdevumus un slēgt izpirkumnomas (līzinga) līgumus, kā arī atvērt kontus kredītiestādēs. Pirms finanšu ministra atļaujas saņemšanas minētajiem darījumiem aģentūra sagatavoto dokumentāciju saskaņo ar Aizsardzības ministriju.
12. Aģentūras darbinieku lēmumus un faktisko rīcību var apstrīdēt, iesniedzot attiecīgu iesniegumu aģentūras direktoram.
13. Aģentūras direktora lēmumus un faktisko rīcību var apstrīdēt Aizsardzības ministrijā administratīvo procesu regulējošajos normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.
14. Aģentūras direktors pārvaldes līgumā noteiktajos termiņos un kārtībā iesniedz Aizsardzības ministrijā kārtējo un gada pārskatu par pārvaldes līguma izpildi un finanšu resursu izlietojumu.
15. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2004.gada 28.septembra noteikumus Nr.808 “Valsts aģentūras “Latvijas Kara muzejs” nolikums” (Latvijas Vēstnesis, 2004, 156.nr.).