2. Uzņēmumu reģistra funkcijas un uzdevumi noteikti likumā “Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru” un citos normatīvajos aktos, kas regulē Uzņēmumu reģistra darbību.
3. Uzņēmumu reģistrs atbilstoši kompetencei ir tiesīgs:
3.1. normatīvajos aktos noteiktajos gadījumos pieprasīt un bez maksas saņemt informāciju no privātpersonām;
3.2. sniegt priekšlikumus par nozari reglamentējošo tiesību aktu un politikas plānošanas dokumentu projektu izstrādi;
3.3. īstenot citas normatīvajos aktos noteiktās tiesības un pienākumus.
4. Uzņēmumu reģistra darbu vada Uzņēmumu reģistra galvenais valsts notārs (turpmāk – galvenais valsts notārs).
5. Galveno valsts notāru pēc attiecīgās kandidatūras apstiprināšanas Ministru kabinetā ieceļ amatā tieslietu ministrs. Galveno valsts notāru atbrīvo no amata tieslietu ministrs, pamatojoties uz Ministru kabineta lēmumu. Galvenais valsts notārs veic Valsts pārvaldes iekārtas likumā noteiktās tiešās pārvaldes iestādes vadītāja funkcijas.
8. Uzņēmumu reģistra valsts notāru lēmumu un faktiskās rīcības apstrīdēšanas kārtība un galvenā valsts notāra lēmumu un faktiskās rīcības pārsūdzēšanas kārtība noteikta likumā “Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru” un Administratīvā procesa likumā.
9. Galvenā valsts notāra izdotos administratīvos aktus un faktisko rīcību var apstrīdēt Tieslietu ministrijā, ja šo noteikumu 8.punktā minētajos ārējos normatīvajos aktos nav noteikts citādi. Tieslietu ministrijas lēmumu var pārsūdzēt tiesā.
10. Uzņēmumu reģistrs ne retāk kā reizi gadā iesniedz Tieslietu ministrijā pārskatu par Uzņēmumu reģistra funkciju izpildi un budžeta līdzekļu izlietojumu.
11. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 1997.gada 21.janvāra noteikumus Nr.44 “Uzņēmumu reģistra nolikums” (Latvijas Vēstnesis, 1997, 27.nr.).