Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Ministru kabineta rīkojums Nr.386

Rīgā 2005.gada 14.jūnijā (prot. Nr.32 1.§)

Par Latvijas Republikas institūciju atbildības sadalījumu, kas saistīta ar Latvijas dalību Ziemeļatlantijas līguma organizācijas aģentūrās, komitejās un darba grupās

 

1.Apstiprināt Latvijas Republikas institūciju atbildības sadalījumu, kas saistīta ar Latvijas dalību Ziemeļatlantijas līguma organizācijas aģentūrās, komitejās un darba grupās (pielikums - informācija dienesta vajadzībām).

2.Noteikt, ka atbildīgās institūcijas ir Aiz­sardzības ministrija, Ārlietu ministrija, Ekonomikas ministrija, Iekšlietu ministrija, Izglītības un zinātnes ministrija, Satiksmes ministrija, Zemkopības ministrija, Drošības policijas Pretterorisma centrs, Katastrofu medicīnas centrs, Latvijas Zinātņu akadēmija, Nacionālie bruņotie spēki, Satversmes aizsardzības birojs, Valsts dzelzceļa administrācija, Valsts elektrosakaru inspekcija un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests. Lai veicinātu Latvijas politikas īstenošanu noteiktā sadarbības jomā, atbildīgajām institūcijām atbilstoši kompetencei pārraudzīt attiecīgo aģentūru, komiteju un darba grupu darbu, kā arī attiecīgo institūciju projektu ieviešanu.

3.Šī rīkojuma 2.punktā minētajām institūcijām, kā arī Finanšu ministrijas, Labklājības ministrijas, Vides ministrijas, valsts akciju sabiedrības "Latvijas Gaisa satiksme", Latvijas Jūras administrācijas, Militārās izlūkošanas un drošības dienesta, Nacionālās aizsardzības akadēmijas un Sabiedrības veselības aģentūras amatpersonām iesaistīties attiecīgo Ziemeļatlatijas līguma organizācijas aģentūru un komiteju darbā un, ja nepieciešams, piedalīties minēto aģentūru, komiteju un darba grupu sēdēs, lai nodrošinātu Ziemeļatlantijas līguma organizācijas pieprasītās informācijas un dokumentu sagatavošanu un iesniegšanu.

4.Atbildīgajām institūcijām noteikto uzdevumu izpildē iesaistīt arī citas valsts pārvaldes institūcijas, ja nepieciešams, kā arī izplatīt attiecīgos šo institūciju rīcībā esošos materiālus un dokumentus.

5.Aizsardzības ministrijai:

5.1.koordinēt Latvijas Republikas institūciju iesaistīšanos un dalību Ziemeļatlantijas līguma organizācijas aģentūrās, komitejās un darba grupās;

5.2.katru gadu valsts budžeta projekta programmā "Valsts aizsardzība, drošība un integrācija NATO" paredzēt līdzekļus, lai nodrošinātu dalību Ziemeļatlantijas līguma organizācijas aģentūru, komiteju un darba grupu sēdēs;

5.3.katru gadu ar šī rīkojuma 2.punktā minētajām institūcijām noslēgt līgumu par dalību Ziemeļatlantijas līguma organizācijas aģentūru, komiteju un darba grupu darbā un piedalīšanos attiecīgajās sēdēs.

6.Šī rīkojuma 2. un 3.punktā minētajām institūcijām divas reizes gadā (janvārī un jūnijā) informēt Aizsardzības ministriju par iesaistīšanos un dalību Ziemeļatlantijas līguma organizācijas aģentūru, komiteju un darba grupu darbā un piedalīšanos attiecīgajās sēdēs.

7.Atzīt par spēku zaudējušu Ministru kabineta 2003.gada 6.maija rīkojumu Nr.277 "Par Latvijas Republikas institūciju atbildības sadali dalībai NATO aģentūrās, komitejās un darba grupās" (Latvijas Vēstnesis, 2003, 68.nr.).

Ministru prezidents A.Kalvītis

Aizsardzības ministrs E.Repše

14.06.2005