Par mums

Likumi.lv ir tiesību aktu vietne, kurā tiek nodrošināta brīva un bezmaksas piekļuve sistematizētiem Latvijas Republikas tiesību aktiem.

Likumi.lv tika izveidoti 2001. gadā, lai ikviens varētu realizēt savas Latvijas Republikas Satversmes 90. pantā paredzētās tiesības: „Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības”. Vietnē, ko uztur un attīsta oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis”, pieejama jaunākā informācija par tiesību aktiem un to izmaiņām.

Likumi.lv darbību nosaka Oficiālo publikāciju un tiesiskās informācijas likums.

Tiesību akti tiek sistematizēti atbilstoši Ministru kabineta 2014. gada 18. februāra noteikumiem Nr. 101 „Starptautisko līgumu uzskaites un tiesību aktu sistematizācijas noteikumi”.

  • Jaunākie tiesību akti vietnē tiek publicēti to izsludināšanas dienā oficiālajā izdevumā „Latvijas Vēstnesis”.

  • Tiesību akti ir papildināti ar jaunākajiem grozījumiem, tie ir pieejami spēkā esošajā redakcijā. Papildus tiek nodrošināta piekļuve tiesību akta „vēsturiskajām” un „nākotnes” redakcijām.

  • Tiesību aktiem tiek norādīts to spēkā esamības statuss.

  • Tiesību aktiem ir pievienoti saistītie dokumenti un satura rādītājs.

  • Vietnē ir plašas tiesību aktu meklēšanas iespējas (izvērstā meklēšana, ātrā meklēšana, tiesību aktu saraksti pēc tēmas un skatījumu skaita.

  • Likumi.lv pilnajā versijā tiek piedāvātas papildiespējas autorizētajiem lietotājiem (veidot savus tiesību aktu sarakstus, pievienot tiesību aktiem piezīmes, saņemt paziņojumus par konkrētu tiesību aktu izmaiņām).

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs, un atšķirību gadījumā primārā ir tiesību akta oficiālā publikācija.

Likumi.lv mobilā versija (m.likumi.lv) ir paredzēta lietošanai mobilajās iekārtās vai mazāk jaudīgos datoros. Tā ir piemērota arī lietotājiem, kuriem nepieciešama vienīgi vietnes pamatfunkcionalitāte, kā arī vājredzīgām personām, kuras tīmekļa pārlūkošanai izmanto speciālu programmatūru.

Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Mūsu sīkdatņu politiku varat atrast šeit: likumi.lv/par-mums/sikdatnes.

Kontakti: e-pasts: info@lv.lv; tālr. 67898741. Likumi.lv redakcija nesniedz juridiskas konsultācijas.