Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku

 

Ministru kabineta noteikumi Nr.282

Rīgā 2003.gada 27.maijā (prot. Nr.31, 37.§)

Kārtība, kādā Ieslodzījuma vietu pārvaldes un Ieslodzījuma vietu pārvaldes ģenerālinspektora biroja specializētā valsts civildienesta ierēdnim kompensē un ierēdnis atmaksā ar mācībām saistītos izdevumus

Izdoti saskaņā ar Ieslodzījuma vietu pārvaldes likuma 33.panta pirmo un otro daļu

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā specializētā valsts civildienesta ierēdnis (turpmāk - ierēdnis), kurš, nepārtraucot dienestu Ieslodzījuma vietu pārvaldē (turpmāk - pārvalde) vai Ieslodzījuma vietu pārvaldes ģenerālinspektora birojā (turpmāk - birojs), sekmīgi mācās par maksu Latvijas augstākās izglītības iestādē, saņem kompensāciju - pusi no mācību gada maksas -, kā arī kārtību, kādā ierēdnis atmaksā ar mācībām saistītos izdevumus.

2. Ierēdnis slēdz ar iestādes vadītāju līgumu par mācību maksas kompensācijas piešķiršanas nosacījumiem šādos gadījumos:

2.1. zināšanas, kuras ierēdnis iegūst augstākās izglītības iestādē, ir nepieciešamas viņa dienesta pienākumu izpildei;

2.2. ir iespēja pēc augstākās izglītības ieguves iecelt ierēdni citā amatā pārvaldē vai birojā, un iegūtās zināšanas viņam būs nepieciešamas dienesta pienākumu izpildei jaunajā amatā.

3. Ierēdnis atmaksā pilnā apmērā ar mācībām saistītos izdevumus, kurus kompensējusi pārvalde vai birojs, ja viņš:

3.1. ir atbrīvots no dienesta pēc pārvaldes priekšnieka vai biroja ģenerālinspektora iniciatīvas vai pēc paša vēlēšanās un ja viņš pēc mācību maksas kompensācijas saņemšanas nodienējis pārvaldē vai birojā mazāk nekā piecus gadus;

3.2. ir izslēgts no augstākās izglītības iestādes.

4. Ierēdnis saskaņā ar šo noteikumu 3.punktu noteikto naudas summu atmaksā iestādes vadītāja noteiktajā termiņā. Minētais termiņš nedrīkst pārsniegt sešus mēnešus pēc ierēdņa atbrīvošanas no ierēdņa amata vai izslēgšanas no augstākās izglītības iestādes.

5. Ja ierēdnis saskaņā ar šiem noteikumiem noteikto naudas summu neatmaksā vai apstrīd tās apmēru, pārvalde vai birojs attiecīgo summu piedzen normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

6. Šo noteikumu izpildi finansē atbilstoši valsts budžetā kārtējam gadam Tieslietu ministrijai un Ieslodzījuma vietu pārvaldei paredzētajam atalgojuma fondam.

7. Noteikumi stājas spēkā ar 2004.gada 1.janvāri.

Ministru prezidents E.Repše

Tieslietu ministrs A.Aksenoks

Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2004.gada 1.janvāri.

 

01.01.2004