Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Valsts galvenā pārtikas un veterinārā inspektora rīkojums Nr.66

Rīgā 2003. gada 3. martā

Par importa pagaidu aizliegumu no Nīderlandes Karalistes

Pamatojoties uz Veterinārmedicīnas likuma 20. panta 5. daļu, sakarā ar Eiropas Komisijas sniegto informāciju par aizdomām par putnu gripas uzliesmojumu Nīderlandes Karalistē nosaku:

1. Aizliegt ievest no Nīderlandes Karalistes šīs valsts izcelsmes:

1.1. mājas un savvaļas putnus;

1.2. inkubējamās olas;

1.3. pārtikas olas;

1.4. svaigu mājas un savvaļas putnu gaļu;

1.5. savvaļas un mājas putnu gaļu saturošus gaļas produktus, ja nav nodrošināta putnu gripas vīrusa inaktivēšana;

1.6. dzīvnieku barības ražošanai paredzētus mājas un savvaļas putnu izcelsmes produktus;

1.7. savvaļas un mājas putnu izcelsmes patoloģisko materiālu (paraugi no dzīvniekiem vai dzīvnieku līķiem laboratoriskai izmeklēšanai) un bioloģiskos produktus, ja nav nodrošināta putnu gripas vīrusa inaktivēšana.

2. Ja šī rīkojuma 1.2.-1.7. punktā minētie produkti vai to izejvielas tiek vestas no Nīderlandes Karalistes, bet to izcelsmes valsts ir cita, papildus veterinārajam (veselības) sertifikātam un pavaddokumentam (produktiem, kuriem nav nepieciešams veterinārais (veselības) sertifikāts) jābūt oficiāla veterinārārsta apliecinājumam, ka produkti nav nonākuši kontaktā ar putnu gripas ierosinātāju.

3. Vedot 1.5. un 1.7. punktā minētos produktus, papildus veterinārajam (veselības) sertifikātam un pavaddokumentam (produktiem, kuriem nav nepieciešams veterinārais (veselības) sertifikāts) jābūt oficiāla veterinārārsta apliecinājumam, ka ir nodrošināta putnu gripas vīrusa inaktivācija.

4. Rīkojums stājas spēkā ar parakstīšanas brīdi.

5. Rīkojumu publicēt laikrakstā "Latvijas Vēstnesis".

6. Kontroli pār rīkojuma izpildi uzdodu Dzīvnieku veselības un labturības departamenta direktoram, Pārtikas uzraudzības departamenta direktoram un Sanitārās robežinspekcijas priekšniecei.

Valsts galvenā pārtikas un veterinārā inspektora pienākumu izpildītājs I.Celms

03.03.2003