Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi Latvijas Kriminālprocesa kodeksā

Izdarīt Latvijas Kriminālprocesa kodeksā šādus grozījumus:

1. Papildināt 77.pantu ar septīto daļu šādā redakcijā:

"No dienas, kad lieta saņemta tiesā, līdz lietas izskatīšanas pabeigšanai pirmās instances tiesā drošības līdzekļa - apcietinājuma termiņš apcietinātajai personai nedrīkst būt ilgāks par vienu gadu un sešiem mēnešiem. Pēc tā izbeigšanās drošības līdzeklis - apcietinājums jāatceļ un apcietinātā persona nekavējoties jāatbrīvo no apcietinājuma. Izņēmuma gadījumos krimināllietās par sevišķi smagiem noziegumiem, ja tie saistīti ar vardarbību vai vardarbības piedraudējumu, drošības līdzekļa - apcietinājuma termiņu virs viena gada un sešiem mēnešiem var pagarināt Augstākās tiesas Senāts."

2. Izteikt 360.panta sesto daļu šādā redakcijā:

"Lai izpildītu spriedumu daļā par naudas sodu, mantas konfiskāciju un citām mantiskām piedziņām, tiesnesis izraksta izpildrakstu un nosūta to zvērinātam tiesu izpildītājam pēc notiesātā dzīvesvietas vai pēc viņa īpašuma atrašanās vietas."

Pārejas noteikums

Ar šā likuma spēkā stāšanos spēku zaudē 1997.gada 20.februāra likuma "Grozījumi Latvijas Kriminālprocesa kodeksā" (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 1997, 7.nr.) pārejas noteikumi.

Likums stājas spēkā 2002.gada 1.novembrī.

Likums Saeimā pieņemts 2002.gada 17.oktobrī.

 

Valsts prezidentes vietā Saeimas priekšsēdētājs J.Straume

Rīgā 2002.gada 31.oktobrī

Redakcijas piebilde: likums stājas spēkā ar 2002.gada 1.novembri.

 

01.11.2002