Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Tiesību akts: zaudējis spēku
Attēlotā redakcija: 15.07.2010. - 30.12.2014. / Vēsturiskā
Ministru kabineta noteikumi Nr.139

Rīgā 2001.gada 20.martā (prot. Nr.12 40.§)
Kārtība, kādā valsts iestādes un amatpersonas iegūst informāciju no valsts vienotās datorizētās zemesgrāmatas
Izdoti saskaņā ar Zemesgrāmatu likuma 134.panta otro daļu

1. Noteikumi nosaka valsts iestādes un amatpersonas, kurām valsts vienotās datorizētās zemesgrāmatas turētājs sniedz informāciju no datorizēti uzturētā nostiprinājuma žurnāla, nekustamo īpašumu lietām un personu rādītāja (turpmāk - zemesgrāmatu informācija), kā arī informācijas sniegšanas kārtību.

(MK 12.06.2007. noteikumu Nr.386 redakcijā)

2. Tiesības saņemt zemesgrāmatu informāciju dienesta vajadzībām ir Valsts kontrolei, Satversmes aizsardzības birojam, Valsts policijai, Drošības policijai, Valsts robežsardzei, Ģenerālprokuratūrai, Militārās izlūkošanas un drošības dienestam, Valsts ieņēmumu dienestam, valsts aģentūrai "Maksātnespējas administrācija", tiesai, zvērinātam tiesu izpildītājam, zvērinātam notāram, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam, Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijai, Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienestam, Finanšu ministrijai, Valsts probācijas dienestam, Uzņēmumu reģistram, Juridiskās palīdzības administrācijai, valsts akciju sabiedrībai "Privatizācijas aģentūra", Konkurences padomei, pašvaldības institūcijām, kas sniedz sociālo palīdzību un palīdzību dzīvokļu jautājumu risināšanā, un bāriņtiesas priekšsēdētājam (turpmāk - valsts iestādes).

(MK 12.06.2007. noteikumu Nr.386 redakcijā, kas grozīta ar MK 06.07.2010. noteikumiem Nr.622)

3. Tiesības saņemt zemesgrāmatu informāciju dienesta vajadzībām ir šo noteikumu 2.punktā minēto valsts iestāžu vadītājiem vai viņu pilnvarotām amatpersonām, kā arī ministriju valsts sekretāriem, īpašu uzdevumu ministru sekretariātu vadītājiem un Valsts kancelejas direktoram.

4. Valsts iestādes zemesgrāmatu informāciju iegūst:

4.1. iesniedzot atsevišķus pieprasījumus par noteiktu nekustamo īpašumu vai nekustamā īpašuma īpašnieku;

4.2. tiešsaistes režīmā.

5. Informācijas iegūšanai tiešsaistes režīmā valsts iestāde ar valsts vienotās datorizētās zemesgrāmatas turētāju slēdz divpusēju līgumu, kurā nosaka datu iegūšanas un datu drošības nosacījumus, informācijas saturu un apjomu, kā arī personas, kurām noteiktā kārtībā dienesta vajadzībām tiek piešķirta pieeja zemesgrāmatu informācijai tiešsaistes režīmā.

6. Zemesgrāmatu informāciju pieprasa, konkrēti norādot zemesgrāmatu un nodalījuma numuru vai īpašuma nosaukumu, vai īpašuma adresi, vai nekustamā īpašuma īpašnieku, vai personas kodu.

Ministru prezidents A.Bērziņš

Tieslietu ministre I.Labucka
Piedalies Likumi.lv lietotāju aptaujā!