Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku

LATVIJAS REPUBLIKAS LIKUMS

Par maizes ražošanas valsts uzņēmumu privatizāciju

I NODAĻA. VISPĀRĪGIE NOTEIKUMI

1. pants. Likuma darbība un uzdevumi

Maizes ražošanas valsts uzņēmumi ir privatizējami saskaņā ar šo likumu.

2. pants. Maizes ražošanas valsts uzņēmumu privatizācijas tiesiskais pamats

Maizes ražošanas valsts uzņēmumu pārveidošanas un privatizācijas tiesiskais pamats ir šis likums, kā arī Latvijas Republikas 1992. gada 10. jūnija likums «Par privatizējamo valsts un pašvaldību īpašuma objektu (uzņēmumu) un to mantas novērtēšanas kārtību» (Latvijas Republikas Augstākas Padomes un Valdības Ziņotājs, 1992, 27/28), Latvijas Republikas 1992. gada 7. jūlija likums «Par valsts un pašvaldību uzņēmumu pārveidošanu statūtsabiedrībās» (Latvijas Republikas Augstākās Padomes un Valdības Ziņotājs, 1992, 29/31) un Latvijas Republikas 1993. gada 18. maija likums «Par gaļas pārstrādes uzņēmumu privatizāciju». Ar maizes ražošanas valsts uzņēmumu privatizāciju saistītajos jautājumos, kuri nav noregulēti minētajos likumos, jāvadās pēc citiem Latvijas Republikas likumdošanas aktiem.

II. NODAĻA. PRIVATIZĀCIJAS KARTĪBA

3. pants. Privatizācijas kārtība

Maizes ražošanas valsts uzņēmumi ir privatizējami Latvijas Republikas 1993. gada 18. maija likuma «Par gaļas pārstrādes uzņēmumu privatizāciju» 3.-12. un 14.-18. pantā noteiktajā kārtībā, ievērojot šā likuma noteikumus.

4. pants. Privatizējamie objekti

Privatizācijas komisija valsts statūtsabiedrību veidošanas procesā uz esošo maizes ražošanas valsts uzņēmumu atsevišķo tehnoloģiski un organizatoriski nošķiramo ražotņu bāzes rada patstāvīgas saimnieciskās vienības, kuras turpmāk privatizējamas kā atsevišķi objekti.

5. pants. Pamatkapitāla sadalījums

Privatizācijas komisija nosaka akciju konkrēto sadalījumu pretendentu grupām, ievērojot šādas proporcijas:

1) pensiju fondam - 5-10 procenti akciju;

2) darbiniekiem - 10-25 procenti akciju;

3) citiem uzņēmējiem kā nedalāma pakete - 65-85 procenti akciju.

Latvijas Republikas Augstākās Padomes priekšsēdētājs A. GORBUNOVS

Latvijas Republikas Augstākās Padomes sekretārs I. DAUDIŠS

Rīgā 1993. gada 1. jūnijā