Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku

Ministru kabineta noteikumi Nr. 59

Rīgā 1994. gada 8. martā (prot. Nr. 14 2. §)

Par bezdarbnieka statusa piešķiršanu un bezdarbnieka pabalsta (stipendijas) piešķiršanas un saņemšanas kārtību

Izdoti saskaņā ar 1993. gada 16. decembra likumu
«Grozījumi likumā «Par nodarbinātību»

1. Lēmumu par bezdarbnieka statusa piešķiršanu pieņem attiecīgā rajona (pilsētas) nodarbinātības valsts dienesta vadītājs.

2. Lēmumu par bezdarbnieka pabalsta piešķiršanu pieņem:

2.1. līdz 1994. gada 30. jūnijam

- attiecīgā rajona (pilsētas) nodarbinātības valsts dienesta vadītājs;

2.2. ar 1994. gada 1. jūliju

- attiecīga rajona (pilsētas) sociālās apdrošināšanas pārvaldes vadītājs saskaņā ar likumu «Par nodarbinātību» un pamatojoties uz nodarbinātības valsts dienesta iesniegtajiem noteikta parauga dokumentiem.

3. Personām, kuras vairs neatrodas pilnīgā valsts apgādībā un ir atvaļinātas rezervē no aktīvā valsts dienesta, kā arī invalīdiem, kuri atguvuši darbspējas un nav iekārtojušies darbā, bezdarbnieka statusa iegūšanai mēneša laikā jāreģistrējas attiecīgajā nodarbinātības valsts dienestā.

4. Personām, kuras beigušas mācību iestādes un nav iestājušais darbā, bezdarbnieka statusa iegūšanai trīs mēnešu laikā jāreģistrējas attiecīgajā nodarbinātības valsts dienestā.

5. Personām, kuras ir atbrīvotas no ieslodzījuma un pirms soda izciešanas bijušas pastāvīgi pierakstītas Latvijas Republikā un kuras nav iekārtojušās darbā, bezdarbnieka statusa iegūšanai mēneša laikā jāreģistrējas nodarbinātības valsts dienestā pēc iepriekšējās pastāvīgā pieraksta vietas. Bezdarbnieka pabalstu šī lēmuma 6. punktā minētajā kārtībā šīs personas sāk saņemt pēc pieraksta atjaunošanas.

6. Bezdarbnieki, kuriem likumā «Par nodarbinātību» noteiktajā kārtībā ir tiesības uz bezdarbnieka pabalstu, to saņem reizi mēnesī attiecīgajā rajona (pilsētas) sociālās apdrošināšanas pārvaldē vai sakaru nodaļā pēc bezdarbnieka pastāvīgā pieraksta vietas.

7. Stipendiju izmaksas kārtība bezdarbniekiem, kuri nosūtīti uz profesionālo apmācību vai pārkvalificēšanos, tiek noteikta līgumā par apmācību, kurš noslēgts starp nodarbinātības valsts dienestu un mācību iestādēm, organizācijām vai uzņēmumiem.

8. Atzīt par spēku zaudējušu Ministru Padomes 1993. gada 9. jūlija lēmumu Nr. 368 «Par Latvijas Republikas likumā «Par nodarbinātību» paredzēto pabalstu (stipendiju) un materiālās palīdzības saņemšanas kārtību».

9. Šo noteikumu 3.-8. punkts stājas spēkā ar 1994. gada 1. martu.

Ministru prezidents V. BIRKAVS

Labklājības ministrs J. RITENIS