Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: spēkā esošs
Ministru kabineta noteikumi Nr.6

Rīgā 2002.gada 3.janvārī (prot. Nr. 1, 11.§)
Grozījumi Ministru kabineta 2000.gada 26.septembra noteikumos Nr.330 "Vakcinācijas noteikumi"
Izdoti saskaņā ar Epidemioloģiskās drošības likuma
30.panta pirmo, otro, trešo daļu un 31.panta piekto daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2000.gada 26.septembra noteikumos Nr.330 "Vakcinācijas noteikumi" (Latvijas Vēstnesis, 2000, 341./343.nr.; 2001, 154.nr.) šādus grozījumus:

1. Aizstāt visā noteikumu tekstā vārdus "teritoriālās institūcijas" (attiecīgā locījumā) ar vārdiem "teritoriālās struktūrvienības" (attiecīgā locījumā).

2. Izteikt 11.punktu šādā redakcijā:

"11. Slimokase kopīgi ar Sabiedrības veselības aģentūras teritoriālajām struktūrvienībām izvērtē vakcinācijas rezultātus un vakcīnu izlietojumu, plāno un veic darbības, lai nodrošinātu maksimāla iedzīvotāju skaita vakcināciju."

3. Izteikt 12.3.apakšpunktu šādā redakcijā:

"12.3. analizē iedzīvotāju imunizācijas un saslimstības rādītājus, vakcīnu izlietojumu un informē par to slimokases."

4. Izteikt 14.punktu šādā redakcijā:

"14. Bezpeļņas organizācija valsts akciju sabiedrība "Valsts obligātās veselības apdrošināšanas aģentūra" likumā "Par valsts un pašvaldību pasūtījumu" noteiktajā kārtībā iegādājas vakcīnas Imunizācijas valsts programmas īstenošanai."

5. Izteikt 17.1.apakšpunktu šādā redakcijā:

"17.1. medicīnas skapis instrumentu un medikamentu uzglabāšanai, ja vakcināciju veic regulāri. Par regulāru uzskatāma vakcinācija, ko veic vakcinācijas iestādē katru darba dienu;".

6. Izteikt 18.4.apakšpunktu šādā redakcijā:

"18.4. anafilaktiskā šoka terapijas līdzekļiem."

7. Papildināt noteikumus ar 26.1. punktu šādā redakcijā:

"26.1. Primārās aprūpes ārsts atbild par vakcinācijas pēctecības uzraudzību tā aprūpē reģistrētajiem bērniem."

8. Izteikt 28.punktu šādā redakcijā:

"28. Ja vakcinējamā persona atsakās no vakcinācijas, ārstniecības personas pienākums ir izskaidrot minētajai personai attiecīgā profilakses pasākuma nozīmi individuālās un sabiedrības veselības aizsardzībā. Ja vakcinējamā persona nemaina savu lēmumu, ārstniecības persona rakstiski noformē atteikumu un vakcinējamā persona to paraksta."

9. Izteikt 46.punktu šādā redakcijā:

"46. Medicīniskās aprūpes un darbspējas ekspertīzes kvalitātes kontroles inspekcija kontrolē vakcinācijas reģistrāciju, tās komplikāciju (blakusparādību) reģistrāciju, sertifikātu esamību ārstniecības personām, kuras veic vakcināciju, kā arī kontrolē medicīnisko dokumentāciju un vakcinācijas iestādes nodrošinājumu ar anafilaktiskā šoka terapijas līdzekļiem."

Ministru prezidents A.Bērziņš

Labklājības ministra vietā — īpašu uzdevumu ministrs valsts reformu lietās J.Krūmiņš
09.01.2002