1. Šie noteikumi nosaka kārtību, kādā aprēķina vidējo apdrošināšanas iemaksu algu, kā arī kārtību, kādā piešķir, aprēķina un izmaksā maternitātes pabalstu, paternitātes pabalstu, vecāku pabalstu, slimības pabalstu un apbedīšanas pabalstu.
(Grozīts ar MK 20.02.2001. noteikumiem Nr.75; MK 18.12.2007. noteikumiem Nr.910)
2. Maternitātes pabalsta apmēru nosaka, pamatojoties uz sociāli apdrošinātās personas vidējo apdrošināšanas iemaksu algu.
(MK 09.03.1999. noteikumu Nr.85 redakcijā)
2.1 Paternitātes pabalsta apmēru nosaka, pamatojoties uz sociāli apdrošinātās personas vidējo apdrošināšanas iemaksu algu.
(MK 20.02.2001. noteikumu Nr.75 redakcijā, kas piemērojami ar 01.01.2001.)
2.2 Vecāku pabalsta apmēru nosaka, pamatojoties uz sociāli apdrošinātās personas vidējo apdrošināšanas iemaksu algu.
(MK 18.12.2007. noteikumu Nr.910 redakcijā)
3. Slimības pabalsta apmēru nosaka, pamatojoties uz sociāli apdrošinātās personas vidējo apdrošināšanas iemaksu algu.
4. Apbedīšanas pabalsta apmēru nosaka:
4.1. sociāli apdrošinātās personas nāves gadījumā — pamatojoties uz minētās personas vidējo apdrošināšanas iemaksu algu;
4.2. sociāli apdrošinātās personas apgādībā bijušā ģimenes locekļa nāves gadījumā — pamatojoties uz valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu, kas ir spēkā apdrošināšanas gadījuma iestāšanās dienā.
(Grozīts ar MK 20.02.2001. noteikumiem Nr.75, kas piemērojami ar 01.01.2001.)
5. Vidējo izpeļņu likuma “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu” 36.panta pirmajā daļā noteiktā slimības naudas apmēra aprēķināšanai nosaka saskaņā ar Darba likuma 75.pantu, un slimības naudu izmaksā saskaņā ar Darba likuma 69.pantu.
(MK 21.06.2005. noteikumu Nr.426 redakcijā)
6. Vidējo apdrošināšanas iemaksu algu maternitātes pabalsta, paternitātes pabalsta, slimības pabalsta un apbedīšanas pabalsta apmēra noteikšanai darba ņēmējam aprēķina no apdrošināšanas iemaksu algas par periodu, kas noteikts likuma "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu" 31.panta pirmajā daļā.
(Grozīts ar MK 18.12.2007. noteikumiem Nr.910)
7. Lai aprēķinātu darba ņēmēja vidējo apdrošināšanas iemaksu algu, apdrošināšanas iemaksu algā ieskaita visu apdrošināšanas iemaksu algu, kuru darba ņēmējs likuma "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu" 31.panta pirmajā daļā noteiktajā periodā guvis:
7.1. kā darba ņēmējs:
7.1.1. pie darba devēja, ar kuru darba ņēmējam apdrošināšanas gadījuma iestāšanās dienā ir kādas no likuma "Par valsts sociālo apdrošināšanu" 1.panta 2.punktā minētajām juridiskajām attiecībām, kas ir apdrošināšanas iemaksu algas gūšanas pamats, ja ir saņemts darba devēja rakstisks apliecinājums par darba ņēmēja neierašanos darbā darbnespējas periodā;
7.1.2. pie darba devēja, ar kuru darba ņēmējam apdrošināšanas gadījuma iestāšanās dienā vairs nepastāv likuma "Par valsts sociālo apdrošināšanu" 1.panta 2.punktā minētās juridiskās attiecības;
7.2. kā pašnodarbinātais, ja apdrošināšanas gadījuma iestāšanās dienā darba ņēmējs vairs nav pašnodarbinātā statusā.
(Grozīts ar MK 21.06.2005. noteikumiem Nr.426)
8. Vidējo apdrošināšanas iemaksu algu valsts sociālās apdrošināšanas pabalstu piešķiršanai visos šo noteikumu 7.punktā noteiktajos gadījumos aprēķina pēc formulas:
Vd–kalendāra dienas vidējā apdrošināšanas iemaksu alga, kas nepārsniedz apmēru, kāds noteikts likuma “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu” 31.panta ceturtajā daļā;
A1, A2... – algotā darbā aprēķinātā apdrošināšanas iemaksu algas summa likuma “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu” 31.panta pirmajā daļā noteiktā sešu kalendāra mēnešu perioda attiecīgajā kalendāra mēnesī, izņemot piemaksas, prēmijas, pabalstus un cita veida atlīdzību, ko darba devējs saskaņā ar darba koplīgumā vai darba līgumā noteikto personai izmaksājis pārejošas darbnespējas, grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma vai bērna kopšanas atvaļinājuma laikā;
D – likuma “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu” 31.panta pirmajā daļā noteiktā perioda kalendāra dienu skaits, neieskaitot tajā pārejošas darbnespējas kalendāra dienas, par kurām izmaksāts slimības pabalsts, grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma, bērna tēvam piešķirtā atvaļinājuma un bērna kopšanas atvaļinājuma kalendāra dienas.
(MK 21.06.2005. noteikumu Nr.426 redakcijā, kas grozīta ar MK 18.12.2007. noteikumiem Nr.910)
8.1 Darba ņēmējam, par kuru pārskata gadā pirms apdrošināšanas gadījuma iestāšanās dienas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas veiktas no Ministru kabineta noteiktā obligāto iemaksu objekta maksimālā apmēra, pārskata gada mēneša apdrošināšanas iemaksu algu aprēķina, izdalot pārskata gada obligāto iemaksu objekta maksimālo apmēru ar pārskata gada mēnešu skaitu, kuros līdz apdrošināšanas gadījuma iestāšanās mēnesim darba ņēmējam bija sociāli apdrošinātas personas statuss.
(MK 20.02.2001. noteikumu Nr.75 redakcijā, kas piemērojami ar 01.01.2001.)
9. Ja likuma “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu” 31.panta pirmajā daļā noteiktajā periodā darba ņēmējs nav bijis reģistrēts kā valsts sociālās apdrošināšanas iemaksu (turpmāk – sociālās apdrošināšanas iemaksas) veicējs vai nav guvis apdrošināšanas iemaksu algu sakarā ar atrašanos atvaļinājumā bez darba samaksas saglabāšanas, kalendāra dienas vidējo apdrošināšanas iemaksu algu aprēķina:
9.1. nosakot maternitātes pabalsta un paternitātes pabalsta apmēru, – pēc formulas:
Vd – kalendāra dienas vidējā apdrošināšanas iemaksu alga;
Vvid – valstī noteiktā mēneša vidējā apdrošināšanas iemaksu alga, kas aprēķināta no apdrošināšanas iemaksu algas valstī par kalendāra gada 12 mēnešu periodu, šo periodu beidzot vienu kalendāra gadu pirms gada, kurā iestājušās tiesības uz attiecīgo pabalstu;
Dk – likuma “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu” 31.panta pirmajā daļā noteiktā perioda kalendāra dienu skaits;
9.2. nosakot slimības pabalsta un apbedīšanas pabalsta apmēru, – pēc formulas:
Vd – kalendāra dienas vidējā apdrošināšanas iemaksu alga;
Vvid – valstī noteiktā mēneša vidējā apdrošināšanas iemaksu alga, kas aprēķināta no apdrošināšanas iemaksu algas valstī par kalendāra gada 12 mēnešu periodu, šo periodu beidzot vienu kalendāra gadu pirms gada, kurā iestājušās tiesības uz attiecīgo pabalstu;
Dk – likuma “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu” 31.panta pirmajā daļā noteiktā perioda kalendāra dienu skaits.
(MK 18.12.2007. noteikumu Nr.910 redakcijā; punkta jaunā redakcija stājas spēkā 01.01.2009., sk. 27.4 punktu.)
9.1 Vidējo apdrošināšanas iemaksu algu vecāku pabalsta apmēra noteikšanai darba ņēmējam aprēķina saskaņā ar likuma “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu” pārejas noteikumu 5.punkta 1. apakšpunktā noteikto formulu.
(MK 18.12.2007. noteikumu Nr.910 redakcijā)
11. Ja darba devējs pēc tam, kad ir iesniedzis Valsts ieņēmumu dienesta teritoriālajā iestādē ziņojumu par sociālās apdrošināšanas iemaksām no darba ņēmēju ienākumiem, pats vai pēc nodokļu administrācijas pārbaudes normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā precizējis darba ņēmēju ienākumus un sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, piešķirtā pabalsta apmēru pārrēķina atbilstoši precizētajam darba devēja ziņojumam.
11.2 Ja darba ņēmējam, kuram ir vairāki darba devēji, likuma “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu” 31.panta pirmajā daļā noteiktajā periodā pie dažādiem darba devējiem ir atšķirīgs pārejošas darbnespējas kalendāra dienu skaits, par kurām izmaksāts slimības pabalsts, vidējo apdrošināšanas iemaksu algu aprēķina, summējot vidējo apdrošināšanas iemaksu algas, kas aprēķinātas atsevišķi pie katra darba devēja. Šādā gadījumā summētā vidējā apdrošināšanas iemaksu alga nedrīkst būt lielāka par likuma “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu” 31.panta ceturtajā daļā noteikto.
(MK 21.06.2005. noteikumu Nr.426 redakcijā)
12. Pašnodarbinātajam vidējo apdrošināšanas iemaksu algu maternitātes pabalsta, paternitātes pabalsta, slimības pabalsta un apbedīšanas pabalsta apmēra noteikšanai aprēķina no pašnodarbinātā apdrošināšanas iemaksu algas par periodu, kas noteikts likuma "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu" 32.pantā.
(Grozīts ar MK 18.12.2007. noteikumiem Nr.910)
13. Lai aprēķinātu pašnodarbinātā vidējo apdrošināšanas iemaksu algu, pašnodarbinātā apdrošināšanas iemaksu algā ieskaita apdrošināšanas iemaksu algu, kuru pašnodarbinātais likuma "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu" 32.pantā noteiktajā periodā guvis kā:
13.1. pašnodarbinātais;
13.2. darba ņēmējs, ja apdrošināšanas gadījuma iestāšanās dienā pašnodarbinātais vairs nav darba ņēmēja statusā.
(Grozīts ar MK 18.12.2007. noteikumiem Nr.910)
14. Pašnodarbinātā kalendāra dienas vidējo apdrošināšanas iemaksu algu maternitātes pabalsta, paternitātes pabalsta, slimības pabalsta un apbedīšanas pabalsta apmēra noteikšanai aprēķina pēc formulas:
Vd — kalendāra dienas vidējā apdrošināšanas iemaksu alga, kas nepārsniedz apmēru, kāds noteikts likuma "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu" 31.panta ceturtajā daļā;
A1, A2, A3...12 — visa apdrošināšanas iemaksu algas summa, kas gūta likuma "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu" 32.pantā noteiktā divpadsmit kalendāra mēnešu perioda attiecīgajā kalendāra mēnesī;
Dp — likuma "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu" 32.pantā noteiktā perioda kalendāra dienu skaits, neieskaitot tajā pārejošas darbnespējas kalendāra dienas, grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma kalendāra dienas, kā arī periodu, kurā pašnodarbinātais nav veicis saimniecisko darbību un nav veicis sociālās apdrošināšanas iemaksas tādēļ, ka ir kopis bērnu vecumā līdz diviem gadiem.
(Grozīts ar MK 09.03.1999. noteikumiem Nr.85; MK 20.02.2001. noteikumiem Nr.75; MK 21.06.2005. noteikumiem Nr.426; MK 18.12.2007. noteikumiem Nr.910)
14.1 Pašnodarbinātajam, par kuru pārskata gadā pirms apdrošināšanas gadījuma iestāšanās dienas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas veiktas no Ministru kabineta noteiktā obligāto iemaksu objekta maksimālā apmēra, pārskata gada mēneša apdrošināšanas iemaksu algu aprēķina, izdalot pārskata gada obligāto iemaksu objekta maksimālo apmēru ar pārskata gada mēnešu skaitu, kuros līdz apdrošināšanas gadījuma iestāšanās mēnesim pašnodarbinātajam bija sociāli apdrošinātas personas statuss.
(MK 20.02.2001. noteikumu Nr.75 redakcijā, kas piemērojami ar 01.01.2001.)
15. Ja likuma “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu” 32.pantā noteiktajā periodā pašnodarbinātais nav bijis reģistrēts kā sociālās apdrošināšanas iemaksu veicējs, kalendāra dienas vidējo apdrošināšanas iemaksu algu aprēķina:
15.1. nosakot maternitātes pabalsta un paternitātes pabalsta apmēru, – pēc formulas:
Vd – kalendāra dienas vidējā apdrošināšanas iemaksu alga;
Vvid – valstī noteiktā vidējā mēneša apdrošināšanas iemaksu alga, kas aprēķināta no apdrošināšanas iemaksu algas valstī par kalendāra gada 12 mēnešu periodu, šo periodu beidzot vienu kalendāra gadu pirms gada, kurā iestājušās tiesības uz attiecīgo pabalstu;
Dkp – likuma “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu” 32.pantā noteiktā perioda kalendāra dienu skaits;
15.2. nosakot slimības pabalsta un apbedīšanas pabalsta apmēru, – pēc formulas:
Vd – kalendāra dienas vidējā apdrošināšanas iemaksu alga;
Vvid – valstī noteiktā vidējā mēneša apdrošināšanas iemaksu alga, kas aprēķināta no apdrošināšanas iemaksu algas valstī par kalendāra gada 12 mēnešu periodu, šo periodu beidzot vienu kalendāra gadu pirms gada, kurā iestājušās tiesības uz attiecīgo pabalstu;
Dkp – likuma “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu” 32.pantā noteiktā perioda kalendāra dienu skaits.
(MK 18.12.2007. noteikumu Nr.910 redakcijā; punkta jaunā redakcija stājas spēkā 01.01.2009., sk. 27.4 punktu.)
15.1 Ja persona vienlaikus ir darba ņēmēja un pašnodarbinātā statusā, vidējo apdrošināšanas iemaksu algu aprēķina, summējot atsevišķi aprēķināto vidējo apdrošināšanas iemaksu algu, kas gūta darba ņēmēja statusā, un atsevišķi aprēķināto vidējo apdrošināšanas iemaksu algu, kas gūta pašnodarbinātā statusā. Šādā gadījumā summētā vidējā apdrošināšanas iemaksu alga nedrīkst būt lielāka par likuma “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu” 31.panta ceturtajā daļā noteikto.
(MK 21.06.2005. noteikumu Nr.426 redakcijā)
15.2 Vidējo apdrošināšanas iemaksu algu vecāku pabalsta apmēra noteikšanai pašnodarbinātajam aprēķina saskaņā ar likuma “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu” pārejas noteikumu 5.punkta 2.apakšpunktā noteikto formulu.
(MK 18.12.2007. noteikumu Nr.910 redakcijā)
16. Maternitātes pabalstu likuma "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu" 4.panta pirmajā daļā noteiktajos gadījumos piešķir par kalendāra dienām, un pabalsta apmēru aprēķina pēc formulas:
Vd — kalendāra dienas vidējā apdrošināšanas iemaksu alga;
Pm — maternitātes pabalsta apmērs;
Dg — grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma kalendāra dienu skaits.
16.1 Paternitātes pabalstu piešķir par kalendāra dienām, un pabalsta apmēru aprēķina pēc formulas:
Vd – kalendāra dienas vidējā apdrošināšanas iemaksu alga;
Pp – paternitātes pabalsta apmērs;
Dp – bērna tēvam piešķirtā atvaļinājuma kalendāra dienu skaits.
(MK 18.12.2007. noteikumu Nr.910 redakcijā; punkta jaunā redakcija stājas spēkā 01.01.2009., sk. 27.4 punktu.)
16.2 Vecāku pabalsta apmēru mēnesī aprēķina pēc formulas:
Pv – vecāku pabalsta apmērs;
Vmēn – mēneša vidējā apdrošināšanas iemaksu alga, kas nepārsniedz 1/12 daļu no valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu objekta gada maksimālā apmēra pēdējā kalendāra gadā, par kuru šī iemaksu alga aprēķināta.
(MK 18.12.2007. noteikumu Nr.910 redakcijā)
16.3 Ja personai, kopjot bērnu vecumā līdz diviem gadiem, rodas tiesības uz vecāku pabalstu par nākamo bērnu, pabalstu par nākamā bērna kopšanu vecumā līdz gadam piešķir lielākajā apmērā, kāds saskaņā ar šo noteikumu 16.2 punktu bija aprēķināts par iepriekšējā bērna kopšanu vecumā līdz gadam vai kādu no jauna varētu aprēķināt saskaņā ar šo noteikumu 9.1, 15.2 un 16.2 punktu.
(MK 18.12.2007. noteikumu Nr.910 redakcijā)
16.4 Ja personai aprēķinātais maternitātes pabalsts ir mazāks par vecāku pabalsta apmēru, persona var izvēlēties, kuru pabalstu saņemt.
(MK 18.12.2007. noteikumu Nr.910 redakcijā)
17. Slimības pabalstu piešķir par kalendāra dienām, un pabalsta apmēru aprēķina pēc formulas:
Vd — kalendāra dienas vidējā apdrošināšanas iemaksu alga;
Ps — slimības pabalsta apmērs;
Dn — darbnespējas perioda kalendāra dienu skaits, kas jāapmaksā saskaņā ar normatīvajiem aktiem.
18. Apbedīšanas pabalsta apmēru aprēķina:
18.1. sociāli apdrošinātās personas nāves gadījumā — pēc formulas:
Pa — apbedīšanas pabalsta apmērs;
Vd — mirušās sociāli apdrošinātās personas kalendāra dienas vidējā apdrošināšanas iemaksu alga;
Dv — vidējais dienu skaits likuma "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu" 31.panta pirmajā daļā vai 32.pantā noteiktā perioda kalendāra mēnesī;
18.2. sociāli apdrošinātās personas apgādībā bijušās personas nāves gadījumā — pēc formulas:
Pa — apbedīšanas pabalsta apmērs;
Pn — valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmērs.
(Grozīts ar MK 20.02.2001. noteikumiem Nr.75, kas piemērojami ar 01.01.2001.)
19. Lai saņemtu maternitātes vai slimības pabalstu, pabalsta pieprasītājs vai viņa pilnvarota persona iesniedz vai nosūta jebkurai Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļai pēc pabalsta pieprasītāja izvēles iesniegumu par pabalsta piešķiršanu, darbnespējas lapu B vai tai pielīdzināmu ārvalstī izsniegtu darbnespēju apliecinošu dokumentu, kas apliecināts normatīvajos aktos par darbnespējas lapu izsniegšanu noteiktajā kārtībā.
(MK 21.06.2005. noteikumu Nr.426 redakcijā)
21.1 Lai saņemtu paternitātes pabalstu, pabalsta pieprasītājs vai tā pilnvarota persona iesniedz jebkurā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļā pēc pabalsta pieprasītāja izvēles iesniegumu par pabalsta piešķiršanu un darba devēja apstiprinājumu par bērna tēva atrašanos atvaļinājumā sakarā ar bērna piedzimšanu, kā arī uzrāda bērna dzimšanas apliecību ar ierakstu par bērna tēvu.
(MK 20.02.2001. noteikumu Nr.75 redakcijā, kas grozīta ar MK 21.06.2005. noteikumiem Nr.426)
21.2 Lai saņemtu vecāku pabalstu, pabalsta pieprasītājs vai tā pilnvarota persona iesniedz jebkurā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļā pēc pabalsta pieprasītāja izvēles iesniegumu par pabalsta piešķiršanu. Iesniegumā norāda personas vārdu, uzvārdu, personas kodu, dzīvesvietas adresi, termiņuzturēšanās atļaujas ilgumu (ja tāda ir), konta numuru, uz kuru pārskaitāma pabalsta summa, kā arī bērna vārdu, uzvārdu un personas kodu. Iesniedzot iesniegumu, uzrāda:
21.21. personu apliecinošu dokumentu (pasi, personas apliecību);
21.22. bērna dzimšanas apliecību;
21.23. tiesas sprieduma norakstu par adopcijas apstiprināšanu, ja pabalstu pieprasa bērna adoptētājs;
21.24. bāriņtiesas lēmumu par aizbildnības nodibināšanu, ja pabalstu pieprasa aizbildnis;
21.25. bāriņtiesas lēmumu, kas pieņemts bērna personisko interešu aizstāvībai atbilstoši Bāriņtiesu likuma 18.panta 4.punktam, ja pabalstu pieprasa persona, kura faktiski audzina bērnu.
(MK 18.12.2007. noteikumu Nr.910 redakcijā, kas grozīta ar MK 16.12.2008. noteikumiem Nr.1026)
23. Lai saņemtu apbedīšanas pabalstu, pabalsta pieprasītājs vai tā pilnvarota persona iesniedz jebkurā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļā pēc pabalsta pieprasītāja izvēles iesniegumu par pabalsta piešķiršanu un uzrāda miršanas apliecības vai sertifikāta oriģinālu. Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra izgatavo miršanas apliecības vai sertifikāta kopiju.
(MK 16.12.2008. noteikumu Nr.1026 redakcijā)
25. Valsts sociālās apdrošināšanas pabalstus Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra pārskaita pabalsta saņēmēja kredītiestādes vai PNS (pasta norēķinu sistēma) kontā, izņemot apbedīšanas pabalstu, kuru izmaksā arī pamatojoties uz Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļas izsniegto vienreizējās izmaksas orderi vai bankas čeku.
(MK 21.06.2005. noteikumu Nr.426 redakcijā)
25.1 Vecāku pabalstu pārrēķina vai izmaksu pārtrauc ar tā mēneša pirmo datumu, kas seko mēnesim, kad radušies apstākļi, kuru dēļ pārtraucama pabalsta izmaksa (izņemot gadījumus, ja pabalsta piešķiršanas brīdī jau bijis zināms pabalsta pārtraukšanas termiņš).
(MK 18.12.2007. noteikumu Nr.910 redakcijā)
27. Ja grūtniecības un dzemdību atvaļinājums vai darbnespēja iestājusies līdz 1998.gada 1.augustam un nepārtraukti turpinās pēc 1998.gada 1.augusta, maternitātes un slimības pabalstus par visu grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma vai darbnespējas laiku izmaksā saskaņā ar normatīvajiem aktiem, kas ir spēkā līdz šo noteikumu spēkā stāšanās dienai.
27.1 Ja grūtniecības un dzemdību atvaļinājums iestājies līdz 1999.gada 1.aprīlim un turpinās pēc 1999.gada 1.aprīļa, vidējo apdrošināšanas iemaksu algu maternitātes pabalsta piešķiršanai par visu grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma laiku aprēķina saskaņā ar normatīvajiem aktiem, kas ir spēkā līdz 1999.gada 1.aprīlim.
(MK 09.03.1999. noteikumu Nr.85 redakcijā)
27.2 Šo noteikumu 2.1, 16.1 un 21.1 punkts, grozījumi 1., 10., 11.1 un 25.punktā, kas attiecas uz paternitātes pabalstiem, un šo noteikumu 9. un 15.punktā noteiktā formulas daļa (Vvid x 0,4), kas ir pielīdzināta 50 latiem, stājas spēkā pēc likuma "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu" pārejas noteikumu 2.punktā noteikto ierobežojumu atcelšanas.
(MK 20.02.2001. noteikumu Nr.75 redakcijā, kas piemērojami ar 01.01.2001.)
27.3 Ja grūtniecības un dzemdību atvaļinājums vai darbnespēja iestājusies līdz 2001.gada 1.janvārim un nepārtraukti turpinās pēc 2001.gada 1.janvāra, maternitātes un slimības pabalstus par visu grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma vai darbnespējas laiku izmaksā saskaņā ar normatīvajiem aktiem, kas ir spēkā līdz 2001.gada 1.janvārim.
(MK 20.02.2001. noteikumu Nr.75 redakcijā, kas piemērojami ar 01.01.2001.)
27.4 Šo noteikumu 9., 15. un 16.1 punkts stājas spēkā ar 2009.gada 1.janvāri.
(MK 18.12.2007. noteikumu Nr.910 redakcijā)
28. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 1996.gada 22.oktobra noteikumus Nr.406 "Vidējās izpeļņas aprēķināšanas un maternitātes, slimības un apbedīšanas pabalstu piešķiršanas, aprēķināšanas un izmaksas kārtība" (Latvijas Vēstnesis, 1996, 180.nr.).