Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi likumā "Par priekšvēlēšanu aģitāciju pirms Saeimas vēlēšanām"

Izdarīt likumā "Par priekšvēlēšanu aģitāciju pirms Saeimas vēlēšanām" (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 1995, 18.nr.) šādus grozījumus:

1. Aizstāt 2.panta pirmajā daļā, 3.panta otrajā daļā, 5.panta pirmajā daļā, 12.pantā un 13.panta pirmajā daļā vārdus "pirms vēlēšanu pirmās dienas" ar vārdiem "pirms vēlēšanu dienas".

2. Aizstāt 14.pantā vārdus "vēlēšanu dienās" ar vārdiem "vēlēšanu dienā".

3. Izteikt 22.pantu šādā redakcijā:

"22.pants. (1) Valstij un pašvaldībām ir aizliegts radīt priekšrocības vai ierobežojumus kādai politiskajai organizācijai, politisko organizāciju apvienībai vai arī kādam deputāta kandidātam priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanā publiskās vietās.

(2) Vēlēšanu sarakstu iesniedzējiem un to pilnvarotajām personām ir tiesības izvietot aģitācijas materiālus publiskās vietās, informējot par to attiecīgo pašvaldību vismaz trīs dienas iepriekš. Valsts un pašvaldības var noteikt publiskās vietas, kurās nedrīkst izvietot aģitācijas materiālus.

(3) Par aģitācijas materiālu izvietošanu attiecīgā pašvaldība iekasē maksu Ministru kabineta noteiktajā apmērā.

(4) Vēlēšanu sarakstu iesniedzēji un to pilnvarotās personas atbild par to, lai aģitācijas materiāli tiktu novākti attiecīgās pašvaldības noteiktajā kārtībā ."

Likums Saeimā pieņemts 1998.gada 17.septembrī.

Valsts prezidents G.Ulmanis

Rīgā 1998.gada 1.oktobrī

15.10.1998