Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Ministru kabineta noteikumi Nr. 191

Rīgā 1996.gada 28.maijā (prot. nr.29. 25. §)

 Noteikumi par savstarpējas informācijas apmaiņu starp Uzņēmumu reģistru un pašvaldībām

Izdoti saskaņā ar likuma "Par Latvijas Republikas
Uzņēmumu reģistru
" 4.panta 11.punktu

 

1. Šie noteikumi nosaka kārtību un veidu, kādā notiek savstarpēja informācijas apmaiņa starp Uzņēmumu reģistru un pilsētu (pagastu) pašvaldībām.

2. Pilsētu (pagastu) pašvaldības informāciju no Uzņēmumu reģistra var saņemt likuma "Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru" (Latvijas Republikas Augstākās Padomes un Valdības Ziņotājs, 1990, 49.nr.; 1991, 27./28.nr.; 1992, 18./19.nr.; Latvijas Vēstnesis, 1995, 162.nr.; 1996,64.nr.) 9.pantā noteiktajā kārtībā. Uzņēmumu reģistram ir pienākums nodrošināt pašvaldībām brīvu pieeju šādai informācijai.

3. Informācijas apmaiņa starp Uzņēmumu reģistru un pilsētu (pagastu) pašvaldībām notiek ar datorizētas informācijas sistēmas palīdzību (Valsts nozīmes datu pārraides tīkls, elektroniskais pasts, disketes u.tml.). Informācijas apmaiņas veidu pēc savstarpējas vienošanās nosaka Uzņēmumu reģistrs un pašvaldības. Ja mēneša laikā pēc šo noteikumu stāšanās spēkā Uzņēmumu reģistrs un attiecīgā pašvaldība nav vienojušies par informācijas apmaiņas veidu, informācijas apmaiņa notiek ar diskešu palīdzību, kamēr tiek panākta vienošanās.

4. Izdevumus, kas rodas, izmantojot datorizētas informācijas sistēmas, katra puse sedz no saviem līdzekļiem.

5. Pilsētu (pagastu) pašvaldībām ir pienākums nekavējoties informēt Uzņēmumu reģistru un Valsts ieņēmumu dienestu par nelikumīgas uzņēmējdarbības veikšanu to administratīvajā teritorijā, ja pašvaldību rīcībā ir attiecīgi fakti.

6. Noteikumi stājas spēkā ar 1996.gada 1.augustu.

Ministru prezidents A.Šķēle

Īpašu uzdevumu ministrs pašvaldību lietās E.Jurkāns

01.08.1996