Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: spēkā esošs

Ministru kabineta noteikumi Nr. 702

Rīgā 2021. gada 19. oktobrī (prot. Nr. 70 20. §)

Grozījumi Ministru kabineta 2008. gada 2. janvāra noteikumos Nr. 5 "Lauksaimniecības dzīvnieku vispārīgās labturības prasības"

Izdoti saskaņā ar Dzīvnieku aizsardzības likuma
10. panta 1. punktu

Izdarīt Ministru kabineta 2008. gada 2. janvāra noteikumos Nr. 5 "Lauksaimniecības dzīvnieku vispārīgās labturības prasības" (Latvijas Vēstnesis, 2008, 2. nr.; 2019, 63. nr.) šādus grozījumus:

1. Papildināt 5. punktu ar trešo teikumu šādā redakcijā:

"Dzīvnieku barība un ūdens drīkst saturēt tikai tās vielas, kuras atļauts lietot saskaņā ar normatīvajiem aktiem par veterināro zāļu un dzīvnieku barības apriti."

2. Svītrot 7. punkta otrajā teikumā vārdus "vai dzīvnieka kājas ir sapītas ar valgu".

3. Papildināt 7. punktu ar trešo teikumu šādā redakcijā:

"Dzīvnieku drīkst turēt ar sapītām kājām, ja to ir noteicis praktizējošs veterinārārsts ārstnieciskos nolūkos, norādot valga turēšanas ilgumu."

4. Papildināt noteikumus ar 9.1 punktu šādā redakcijā:

"9.1 Lauksaimniecības dzīvniekus, kas laikposmā no 1. novembra līdz 30. aprīlim tiek turēti ārā, pasargā no nelabvēlīgiem laikapstākļiem (piemēram, vēja, nokrišņiem), ierīkojot vai izveidojot atbilstošu šim nolūkam paredzētu nojumi vai citu būvi, kurā vienlaikus var patverties visi vienā teritorijā esošie dzīvnieki."

5. Papildināt 12. punktu ar otro teikumu šādā redakcijā:

"Lauksaimniecības dzīvnieku dzirdināšanai drīkst izmantot atklātu ūdenstilpi, neradot risku dzīvnieku veselībai."

6. Izteikt 18.2. apakšpunktu šādā redakcijā:

"18.2. ne retāk kā reizi diennaktī lauksaimniecības dzīvnieki tiktu vizuāli apskatīti un novērtēts to veselības stāvoklis un turēšanas apstākļu atbilstība lauksaimniecības dzīvnieku labturības prasībām;".

Ministru prezidents A. K. Kariņš

Zemkopības ministrs K. Gerhards

22.10.2021