Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: spēkā esošs

Ministru kabineta rīkojums Nr. 537

Rīgā 2021. gada 10. augustā (prot. Nr. 55 4. §)

Par valsts pētījumu programmu "Aizsardzības inovāciju pētījumu programma"

1. Saskaņā ar Zinātniskās darbības likuma 13. panta otrās daļas 3. punktu apstiprināt valsts pētījumu programmu "Aizsardzības inovāciju pētījumu programma" (turpmāk - programma).

2. Noteikt Aizsardzības ministriju par atbildīgo institūciju programmas īstenošanā.

3. Programmas kopējais finansējums laikposmam no 2021. līdz 2023. gadam ir 1 500 000 euro, tai skaitā 2021. gadam 544 520 euro, 2022. gadam 477 740 euro, 2023. gadam 477 740 euro. Programmu finansē no Aizsardzības ministrijai valsts budžeta apakšprogrammā 22.12.00 "Nacionālo bruņoto spēku uzturēšana" piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem.

4. Programmas virsmērķis - jaunu zināšanu, prasmju un risinājumu attīstība valsts aizsardzības nozarei prioritārās pētniecības un tehnoloģiju jomās.

5. Programmas mērķis - sekmēt tehnoloģiju pārnesi, kā arī inovatīvu lietišķi izmantojamu risinājumu un produktu attīstību atbilstoši valsts aizsardzības nozares, kā arī Ziemeļatlantijas līguma organizācijas (turpmāk - NATO) politikas plānošanas dokumentos noteiktajām aizsardzības tehnoloģiju prioritātēm.

6. Programmas uzdevums ir jauna vai uzlabota produkta, prototipa vai tehnoloģiskā risinājuma izveide kādā no šādām jomām:

6.1. kiberdrošība, elektroniskā karadarbība un fotoniskās ierīces drošiem sakariem un kibertelpas kontroles ekonomiskākiem risinājumiem;

6.2. robotika, multifunkcionālā sensorika, bezpilota sistēmas un saistītie autonomijas risinājumi;

6.3. karavīru aprīkojuma sistēmas, tai skaitā individuālais ekipējums un tekstila tehnoloģijas, valkājamā elektronika.

7. Programmas īstenošanas laikā noteikt šādus sasniedzamos rezultātus:

7.1. jauna vai pilnveidota tehnoloģija, inovatīva risinājuma vai produkta prototips;

7.2. tehnoloģiju tiesības;

7.3. intelektuālā īpašuma licences līgumi.

8. Noteikt programmai šādus kopīgus (horizontālos) uzdevumus:

8.1. attīstīt tehnoloģisko kompetenci un nodrošināt konsultatīvu zinātnisku atbalstu militāro spēju attīstībā šā rīkojuma 6. punktā minētajās jomās, kā arī jautājumos, kas saistīti ar to nodrošināšanu un uzturēšanu;

8.2. attīstīt un uzturēt zināšanu bāzi par NATO un Eiropas Savienības nacionālajām un multinacionālajām pētniecības iniciatīvām prioritārajās jomās un nodrošināt Latvijas zinātnieku sadarbību un iesaisti starptautiskos pētniecības projektos, veicinot intelektuālā darbaspēka noturēšanu Latvijā;

8.3. programmas nodrošināšanai projektu īstenotājiem savstarpēji sadarboties kopīgu aktivitāšu īstenošanā (piemēram, oriģināli zinātniskie raksti, konferences un semināri).

9. Programmas īstenošanu var pagarināt līdz vienam gadam, ja tas ir nepieciešams programmas un tās projektu rezultātu nostiprināšanai, bez papildu finansējuma piešķiršanas.

Ministru prezidents A. K. Kariņš

Ministru prezidenta biedra,
aizsardzības ministra vietā -
iekšlietu ministre M. Golubeva

10.08.2021