Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: spēkā esošs

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījums Patvēruma likumā

Izdarīt Patvēruma likumā (Latvijas Vēstnesis, 2016, 2. nr.; 2017, 90. nr.) šādu grozījumu:

Izteikt 8. pantu šādā redakcijā:

"8. pants. Patvēruma meklētāja statusu apliecinoši dokumenti

(1) Patvēruma meklētāja statusu un tiesības uzturēties Latvijas Republikas teritorijā patvēruma procedūras laikā apliecina patvēruma meklētāja personas dokuments vai ārzemnieka personas apliecība.

(2) Patvēruma meklētāja personas dokumenta paraugu un izsniegšanas kārtību nosaka Ministru kabinets.

(3) Šā panta pirmajā daļā minētos dokumentus neizsniedz, ja patvēruma meklētājs ir aizturēts, kā arī līdz brīdim, kad pieņemts lēmums par viņa iesnieguma pieņemšanu izskatīšanai, ja tas iesniegts robežšķērsošanas vietā vai robežšķērsošanas tranzīta zonā.

(4) Ja patvēruma meklētājs vēlas būt nodarbināts un Pārvalde konstatē, ka ir iestājušies Imigrācijas likumā minētie nosacījumi, lai patvēruma meklētājam piešķirtu tiesības uz nodarbinātību bez ierobežojumiem, viņam izsniedz ārzemnieka personas apliecību.

(5) Patvēruma meklētājs personu apliecinošus un ceļošanas dokumentus nodod Valsts robežsardzei līdz brīdim, kad stājies spēkā galīgais lēmums, izņemot gadījumu, kad patvēruma meklētājam ir cits likumīgs pamats uzturēties Latvijas Republikā."

Likums stājas spēkā 2021. gada 28. jūnijā.

Likums Saeimā pieņemts 2021. gada 17. jūnijā.

Valsts prezidents E. Levits

Rīgā 2021. gada 19. jūnijā

28.06.2021