Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: spēkā esošs

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījums likumā "Par Latvijas Republikas Augstākās padomes deputātu tiesisko stāvokli un pensijām"

Izdarīt likumā "Par Latvijas Republikas Augstākās padomes deputātu tiesisko stāvokli un pensijām" (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 1999, 11. nr.; Latvijas Vēstnesis, 2001, 3. nr.; 2002, 161. nr.; 2017, 238. nr.) šādu grozījumu:

Papildināt likumu ar 6.1 pantu šādā redakcijā:

"6.1 pants. (1) Speciālās valsts pensijas saņēmēja nāves gadījumā viņa ģimenei vai personai, kas uzņēmusies apbedīšanu, no valsts pamatbudžeta līdzekļiem izmaksā apbedīšanas pabalstu divu mēnešu pensijas apmērā. Tiesības uz pabalstu ir, ja tas pieprasīts sešu mēnešu laikā no speciālās valsts pensijas saņēmēja nāves dienas.

(2) Speciālās valsts pensijas saņēmēja nāves gadījumā pārdzīvojušajam laulātajam, kurš ir Latvijas Republikas vecuma, invaliditātes, izdienas pensijas vai speciālās valsts pensijas saņēmējs, pamatojoties uz viņa pieprasījumu, piešķir pabalstu 50 procentu apmērā no mirušajam laulātajam piešķirtās speciālās valsts pensijas. Tiesības uz pabalstu ir 12 mēnešus no speciālās valsts pensijas saņēmēja nāves dienas, ja pieprasījums iesniegts sešu mēnešu laikā no speciālās valsts pensijas saņēmēja nāves dienas. Ja pieprasījums iesniegts vēlāk, tiesības uz pabalstu rodas ne agrāk kā sešus mēnešus pirms pieprasījuma iesniegšanas dienas un ir ne ilgāk kā līdz dienai, kad pagājuši 12 mēneši no speciālās valsts pensijas saņēmēja nāves dienas. Pabalstu izmaksā no valsts pamatbudžeta līdzekļiem likuma "Par valsts pensijām" 32. panta pirmajā daļā un 38. pantā noteiktajā kārtībā."

Likums Saeimā pieņemts 2021. gada 27. maijā.

Valsts prezidents E. Levits

Rīgā 2021. gada 9. jūnijā

23.06.2021