Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Satiksmes ministra rīkojums Nr. 01-03/119

Rīgā 2020. gada 15. maijā

Grozījumi satiksmes ministra 2020. gada 8. maija rīkojumā Nr. 01-03/112 "Par piesardzības pasākumiem sabiedriskajā transportā"

Izdarīt satiksmes ministra 2020. gada 8. maija rīkojumā Nr. 01-03/112 "Par piesardzības pasākumiem sabiedriskajā transportā" šādus grozījumus:

1. Papildināt rīkojumu ar 1.1 punktu šādā redakcijā:

"1.1 Papildus šā rīkojuma pielikumā minētajiem pasākumiem pārvadātāji var veikt citus piesardzības pasākumus, ja tie neietekmē sabiedriskajā transportā apkalpoto pasažieru skaitu."

2. Izteikt rīkojuma 2. punktu šādā redakcijā:

"2. Ar ieviestajiem piesardzības pasākumiem saistītās izmaksas un zaudējumi tiek kompensēti Ministru kabineta 2015. gada 28. jūlija noteikumu Nr. 435 "Kārtība, kādā nosaka un kompensē ar sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu saistītos zaudējumus un izdevumus un nosaka sabiedriskā transporta pakalpojuma tarifu" paredzētajā kārtībā."

3. Papildināt rīkojumu ar 2.1 punktu šādā redakcijā:

"2.1 Sabiedriskā transporta pakalpojumu pasūtījuma līgumos, kas noslēgti, pamatojoties uz Publisko iepirkumu likuma nosacījumiem, ar ieviestajiem piesardzības pasākumiem saistītās izmaksas tiek kompensētas atsevišķi, ievērojot Publisko iepirkumu likumā noteikto."

4. Papildināt rīkojumu ar 3.1 punktu šādā redakcijā:

"3.1 Šā rīkojuma pielikumā minētos piesardzības pasākumus, ciktāl tie ir attiecināmi, ieteikt ievērot arī starptautiskajos pasažieru autopārvadājumos un dzelzceļa pārvadājumos, kā arī pasažieru neregulārajos pārvadājumos."

5. Papildināt pielikumu ar 3.2 punktu šādā redakcijā:

"3.2 Transportlīdzekļu vadītāji, vilcienu konduktori un transporta kontrolieri var pieprasīt pasažieriem, kuri izmanto braukšanas maksas atvieglojumus, noņemt mutes un deguna aizsegus personas identifikācijai."

6. Papildināt pielikumu ar 19.1 punktu šādā redakcijā:

"19.1 Pasažieriem, kuri izmanto braukšanas maksas atvieglojumus, pēc transportlīdzekļa vadītāja, vilciena konduktora un transporta kontroliera lūguma jānoņem mutes un deguna aizsegs personas identificēšanai."

7. Rīkojums stājas spēkā 2020. gada 16. maijā.

Ministrs T. Linkaits

16.05.2020