Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Darbības ar dokumentu
Tiesību akts: spēkā esošs
Citi ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju saistīti tiesību akti pieejami tematiskajā atvērumā "Covid-19". Skaidrojumi un cita informācija par ārkārtējo situāciju pieejama LV portāla tematiskajā atvērumā.

Ministru kabineta rīkojums Nr. 118

Rīgā 2020. gada 20. martā (prot. Nr. 16 1. §)

Par finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem"

1. Finanšu ministrijai no valsts budžeta programmas 02.00.00 "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" piešķirt Veselības ministrijai finansējumu, kas nepārsniedz 10 000 000 euro, lai segtu izdevumus, kas radušies saistībā ar Covid-19 uzliesmojumu un tā seku novēršanu. Pilnvarot veselības ministru lemt par finansējuma izlietojumu atbilstoši faktiskajai nepieciešamībai.

2. Finanšu ministrijai no valsts budžeta programmas 02.00.00 "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" piešķirt Iekšlietu ministrijai (Nodrošinājuma valsts aģentūrai) finansējumu, kas nepārsniedz 474 025 euro, lai segtu izdevumus, kas Covid-19 uzliesmojuma laikā radušies Iekšlietu ministrijas sistēmas iestādēm (Iekšlietu ministrijas Informācijas centram, Valsts policijai, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam, Valsts drošības dienestam, Valsts robežsardzei, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei, Nodrošinājuma valsts aģentūrai, Iekšējās drošības birojam) un valsts sabiedrībai ar ierobežotu atbildību "Iekšlietu ministrijas poliklīnika" saistībā ar vienreizējo individuālo aizsardzības līdzekļu un dezinfekcijas līdzekļu iegādi un to transportēšanu.

3. Veselības ministrijai normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā sagatavot un iesniegt Finanšu ministrijā pieprasījumu par šā rīkojuma 1. punktā minēto līdzekļu piešķiršanu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem atbilstoši faktiski nepieciešamajam apmēram.

4. Iekšlietu ministrijai normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā sagatavot un iesniegt Finanšu ministrijā pieprasījumu par šā rīkojuma 2. punktā minēto līdzekļu piešķiršanu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem atbilstoši faktiski nepieciešamajam apmēram.

5. Iekšlietu ministrijas sistēmas iestādēm (Iekšlietu ministrijas Informācijas centram, Valsts policijai, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam, Valsts drošības dienestam, Valsts robežsardzei, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei, Nodrošinājuma valsts aģentūrai, Iekšējās drošības birojam) iegādājamo individuālo aizsardzības līdzekļu un dezinfekcijas līdzekļu veids, nosaukums, kā arī to transportēšanas izmaksu cena un apjoms var tikt precizēts atbilstoši faktiskajai situācijai, nepārsniedzot šajā rīkojumā paredzēto kopējo finansējumu.

6. Veselības ministrija iesniedz Ministru kabinetā pārskatu par šā rīkojuma 1. un 2. punktā minētā finansējuma izlietojumu atbilstoši faktiskajai situācijai.

Ministru prezidents A. K. Kariņš

Veselības ministre I. Viņķele

20.03.2020