Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: spēkā esošs
Citi ar Covid-19 izplatības pārvaldību un seku pārvarēšanu saistīti tiesību akti pieejami tematiskajā atvērumā "Covid-19" un "Covid-19 pašvaldībās". Tiesību aktu skaidrojumi pieejami LV portāla tematiskajā atvērumā un žurnāla "Jurista Vārds" tematiskajā atvērumā (bezmaksas brīvpieeja).

Ministru kabineta rīkojums Nr. 80

Rīgā 2020. gada 3. martā (prot. Nr. 9 28. §)

Par apropriācijas palielināšanu Veselības ministrijai

1. Finanšu ministrijai atbilstoši Likuma par budžetu un finanšu vadību 9. panta deviņpadsmitajai daļai palielināt dotāciju no vispārējiem ieņēmumiem un apropriāciju Veselības ministrijas budžeta apakšprogrammā 33.17.00 "Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodrošināšana stacionārās ārstniecības iestādēs" finansēšanas kategorijā "Akcijas un cita līdzdalība pašu kapitālā", nepārsniedzot 885 805 euro. Par minēto summu ar finanšu ieguldījumu palielināt pamatkapitālu sabiedrībai ar ierobežotu atbildību "Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca", lai segtu izdevumus, kas radušies saistībā ar koronavīrusa "Covid-19" uzliesmojumu, tai skaitā:

1.1. polimerāzes ķēdes reakcijas (PĶR) reālā laika iekārtu iegādei - nepārsniedzot 110 300 euro;

1.2. ekstrakorporālās membrānu oksigenācijas iekārtu, vidējās ārstēšanas setu (ECMO), mākslīgās plaušu ventilācijas iekārtu un neinvazīvās ventilācijas iekārtu iegādei - nepārsniedzot 775 505 euro.

2. Veselības ministrijai normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā sagatavot un iesniegt Finanšu ministrijā pieprasījumu par šā rīkojuma 1. punktā minēto apropriācijas palielinājumu atbilstoši faktiski nepieciešamajam apmēram.

3. Šā rīkojuma 1. punktā minēto iekārtu iegādei Veselības ministrijai (sabiedrībai ar ierobežotu atbildību "Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca") ārkārtējas nepieciešamības gadījumā ir tiesības piemērot Publisko iepirkumu likuma 3. panta astotajā daļā noteikto izņēmumu.

Ministru prezidents A. K. Kariņš

Veselības ministre I. Viņķele

03.03.2020