Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: spēkā esošs

Ministru kabineta rīkojums Nr. 442

Rīgā 2019. gada 18. septembrī (prot. Nr. 42 17. §)

Par peldvietu un jahtu ostu atbilstības novērtējuma komisiju

1. Lai veicinātu Latvijas peldvietu un jahtu ostu iekļaušanos Starptautiskā Zilā karoga programmā, kā arī starpsektoru sadarbību vides un veselības aizsardzībā un tūrisma attīstībā, izveidot peldvietu un jahtu ostu atbilstības novērtējuma komisiju (turpmāk - komisija).

2. Komisijas uzdevumi:

2.1. veicināt Zilo karogu kustības attīstību Latvijā;

2.2. katru gadu izvērtēt Latvijas peldvietu un jahtu ostu atbilstību Zilā karoga piešķiršanas kritērijiem un izvirzīt kandidātus, kuri var pretendēt uz Zilā karoga saņemšanu, kā arī izvērtēt nacionālo peldvietu atbilstību komisijas izstrādātajiem kvalitātes kritērijiem un piešķirt nacionālo peldvietu kvalitātes sertifikātu pretendentiem, kuru peldvietas atbilst šiem kritērijiem;

2.3. apstiprināt kvalitātes kritērijus Nacionālā peldvietu sertifikāta iegūšanai;

2.4. veicināt ilgtspējīgu peldvietu apsaimniekošanu, tai skaitā mazināt jūras piesārņošanu ar atkritumiem un peldūdens kvalitātes normatīvu ievērošanu;

2.5. atbalstīt nacionālā pārstāvja sadarbību ar Starptautisko Vides izglītības fondu;

2.6. rīkot sanāksmes (ne retāk kā reizi gadā) un informēt sabiedrību par komisijas lēmumiem;

2.7. organizēt finansējuma piesaisti Zilo karogu kustības ieviešanai Latvijā.

3. Komisijas sastāvā iekļaut pārstāvjus, kurus pilnvarojušas šādas valsts iestādes:

3.1. Ekonomikas ministrija;

3.2. Iekšlietu ministrija;

3.3. Satiksmes ministrija;

3.4. Veselības ministrija;

3.5. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

4. Noteikt, ka komisijas priekšsēdētājs ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietnieks vides aizsardzības jautājumos.

5. Komisijas personālsastāvu apstiprina vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs.

6. Komisijas priekšsēdētājs dalībai komisijā var pieaicināt arī citus Daugavpils Universitātes aģentūras "Latvijas Hidroekoloģijas institūts", Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Pludmales glābēju asociācijas, Latvijas Zēģelētāju savienības un Vides izglītības fonda speciālistus un ekspertus.

7. Komisijas darbu tehniski nodrošina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija atbilstoši kārtējam gadam piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem.

8. Atzīt par spēku zaudējušu Ministru kabineta 2006. gada 25. janvāra rīkojumu Nr. 44 "Par peldvietu un jahtu ostu atbilstības novērtējuma komisiju" (Latvijas Vēstnesis, 2006, 17. nr.; 2010, 76. nr.; 2016, 15. nr.).

Ministru prezidents A. K. Kariņš

Vides aizsardzības un
reģionālās attīstības ministrs J. Pūce

18.09.2019