Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: spēkā esošs

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi likumā "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem"

Izdarīt likumā "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem" (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 1997, 4. nr.; 2003, 10. nr.; 2004, 8. nr.; 2005, 24. nr.; 2007, 11. nr.; 2009, 2. nr.; Latvijas Vēstnesis, 2010, 102. nr.; 2013, 232. nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 11. panta pirmās daļas 5. punktu šādā redakcijā:

"5) izmantot, arī stilizētā veidā, bijušās PSRS, bijušo PSRS republiku un nacistiskās Vācijas karogus, to bruņoto spēku un likumības un kārtības uzturēšanas orgānu (represīvo iestāžu) izmantoto piederību identificējošo apģērbu (formas tērpus), kā arī šā apģērba elementus, kuru kopums (apģērba gabali, aksesuāri, atpazīšanas zīmes, kokardes, uzpleči, aprīkojums) pēc to vizuālā izskata nepārprotami ļauj identificēt minētos bruņotos spēkus vai represīvās iestādes, ģerboņus un himnas, nacistisko svastiku, SS zīmes un padomju simbolus - sirpi un āmuru līdz ar piecstaru zvaigzni;".

2. Papildināt 13. panta pirmās daļas trešo teikumu ar vārdiem "un pašvaldības policijai".

3. Izteikt V nodaļu šādā redakcijā:

"V nodaļa
Administratīvie pārkāpumi sapulču, gājienu un piketu organizēšanā
un norisē un kompetence administratīvo pārkāpumu procesā

25. pants. Par noteiktās sapulču, gājienu un piketu organizēšanas un norises kārtības pārkāpšanu piemēro brīdinājumu vai naudas sodu fiziskajām personām līdz septiņdesmit naudas soda vienībām, bet juridiskajām personām - naudas sodu līdz piecsimt astoņdesmit naudas soda vienībām.

26. pants. Administratīvā pārkāpuma procesu par šā likuma 25. pantā minētajiem pārkāpumiem veic Valsts policija vai pašvaldības policija."

4. Pārejas noteikumā:

aizstāt vārdus "Pārejas noteikums" ar vārdiem "Pārejas noteikumi";

uzskatīt līdzšinējo pārejas noteikuma tekstu par pārejas noteikumu 1. punktu;

papildināt pārejas noteikumus ar 2. punktu šādā redakcijā:

"2. Grozījums, ar kuru jaunā redakcijā tiek izteikts šā likuma 11. panta pirmās daļas 5. punkts, grozījums 13. panta pirmās daļas trešajā teikumā, kas paredz to papildināt ar vārdiem "un pašvaldības policijai", un šā likuma V nodaļas jaunā redakcija stājas spēkā vienlaikus ar Administratīvās atbildības likumu."

Likums Saeimā pieņemts 2019. gada 20. jūnijā.

Valsts prezidents R. Vējonis

Rīgā 2019. gada 2. jūlijā

16.07.2019