Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: spēkā esošs

Ministru kabineta noteikumi Nr. 599

Rīgā 2017. gada 3. oktobrī (prot. Nr. 49 8. §)

Grozījumi Ministru kabineta 2006. gada 3. oktobra noteikumos Nr. 808 "Noteikumi par biedrību, nodibinājumu un arodbiedrību gada pārskatiem"

Izdoti saskaņā ar likuma "Par grāmatvedību"
13. panta ceturtās daļas 2. punktu

Izdarīt Ministru kabineta 2006. gada 3. oktobra noteikumos Nr. 808 "Noteikumi par biedrību, nodibinājumu un arodbiedrību gada pārskatiem" (Latvijas Vēstnesis, 2006, 160. nr.; 2011, 40. nr.; 2012, 53. nr.; 2013, 198. nr.; 2014, 241. nr.) šādus grozījumus:

1. Papildināt noteikumus ar 20.1 punktu šādā redakcijā:

"20.1 Biedrība, kas veic dzīvojamās mājas pārvaldīšanas darbības kopumā vai atsevišķas pārvaldīšanas darbības (Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likuma izpratnē), par konkrēto apsaimniekoto dzīvojamo māju no dzīvojamās mājas īpašniekiem saņemtos naudas maksājumus par turpmākajos periodos veicamajiem dzīvojamās mājas uzturēšanas vai uzlabošanas un attīstīšanas darbiem (piemēram, remonts, atjaunošana, pārbūve) grāmatvedībā uzskaita atsevišķi no ilgtermiņa un īstermiņa kreditoriem. Šādus no dzīvojamās mājas īpašniekiem saņemtos maksājumus biedrība norāda atsevišķā postenī "Maksājumi dzīvojamās mājas nākotnes remontiem"."

2. Papildināt 32. punktu ar trešo teikumu šādā redakcijā:

"Biedrība, kas veic dzīvojamās mājas pārvaldīšanas darbības kopumā vai atsevišķas pārvaldīšanas darbības (Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likuma izpratnē), saņemtās maksājumu summas pārskaitīšanai dzīvojamās mājas īpašnieku vārdā attiecīgajam pakalpojumu sniedzējam (piemēram, maksa par apkuri, elektroenerģiju, ūdens piegādi) neiekļauj ieņēmumu un izdevumu pārskatā."

3. Papildināt noteikumus ar 58.12. un 58.13. apakšpunktu šādā redakcijā:

"58.12. informācija par postenī "Maksājumi dzīvojamās mājas nākotnes remontiem" esošajiem dzīvojamās mājas īpašnieku veiktajiem naudas maksājumiem par turpmākajos periodos veicamajiem dzīvojamās mājas uzturēšanas vai uzlabošanas un attīstīšanas darbiem, norādot šo līdzekļu izlietojumu pārskata gadā par katru konkrēto apsaimniekoto dzīvojamo māju atsevišķi;

58.13. informācija par postenī "Ieņēmumi no saimnieciskās darbības" uzrādītajiem ieņēmumiem, norādot šo līdzekļu izlietojumu sabiedriskā labuma darbības jomai, ja pārskatu sniedz biedrības un nodibinājumi, kam piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss."

4. Papildināt 1. pielikuma sadaļu "Pasīvs" ar IV daļu šādā redakcijā:

"IV. Maksājumi dzīvojamās mājas nākotnes remontiem."

Ministru prezidents Māris Kučinskis

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola

06.10.2017