Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Tiesību akts: spēkā esošs
Ministru kabineta noteikumi Nr. 362

Rīgā 2016. gada 14. jūnijā (prot. Nr. 29 42. §)
Noteikumi par valsts nodevu par apvienošanās izvērtēšanu
Izdoti saskaņā ar Konkurences likuma
15. panta sesto daļu

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā maksājama valsts nodeva par apvienošanās izvērtēšanu (turpmāk – valsts nodeva), valsts nodevas apmēru, kā arī gadījumus, kad valsts nodeva netiek atmaksāta.

2. Valsts nodevu par apvienošanās izvērtēšanu apvienošanās dalībnieks maksā šādā apmērā:

2.1. ja iesniegts saīsināts ziņojums par apvienošanos, – 2000 euro;

2.2. ja pēc Konkurences padomes pieprasījuma vai pēc apvienošanās dalībnieku iniciatīvas iesniegts ziņojums par apvienošanos, kas neatbilst Konkurences likuma 15. panta otrajā daļā noteiktajiem ziņojuma par apvienošanos iesniegšanas nosacījumiem, – 2000 euro;

2.3. ja apvienošanās dalībnieku kopējais apgrozījums iepriekšējā pārskata (finanšu) gadā Latvijas teritorijā ir 30 miljoni euro vai vairāk, bet mazāks par 80 miljoniem euro, – 4000 euro;

2.4. ja apvienošanās dalībnieku kopējais apgrozījums iepriekšējā pārskata (finanšu) gadā Latvijas teritorijā ir 80 miljoni euro vai vairāk, – 8000 euro.

3. Valsts nodevu maksā valsts pamatbudžeta ieņēmumu kontā pirms apvienošanās ziņojuma iesniegšanas vai, ja apvienošanās izvērtēta bez iesniegta apvienošanās ziņojuma, 10 dienu laikā pēc tam, kad saņemts Konkurences padomes lēmums par apvienošanos, – ar tāda maksājumu pakalpojumu sniedzēja starpniecību, kuram ir tiesības sniegt maksājumu pakalpojumus Maksājumu pakalpojumu un elektroniskās naudas likuma izpratnē.

4. Apvienošanās dalībnieks, iesniedzot Konkurences padomē apvienošanās ziņojumu, norāda šādu valsts nodevas samaksu apliecinošu informāciju:

4.1. juridiskās personas nosaukums vai fiziskās personas vārds un uzvārds;

4.2. nodokļu maksātāja reģistrācijas kods vai personas kods;

4.3. valsts nodevas maksājuma datums un maksājuma references (darījuma reģistrācijas) numurs.

5. Ja iesniegto apvienošanās ziņojumu atsauc, samaksāto valsts nodevu neatmaksā. Ja iesniegtais apvienošanās ziņojums neatbilst normatīvajos aktos noteiktajām prasībām un neatbilstība netiek novērsta viena mēneša laikā no dienas, kad ziņojuma iesniedzējs ticis informēts par apvienošanās ziņojuma neatbilstību normatīvajos aktos noteiktajām prasībām, apvienošanās ziņojumu uzskata par atsauktu.

6. Noteikumi stājas spēkā 2016. gada 15. jūnijā.

Ministru prezidents Māris Kučinskis

Ministru prezidenta biedrs,
ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens
15.06.2016