Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: spēkā esošs

Ministru kabineta rīkojums Nr. 791

Rīgā 2015. gada 16. decembrī (prot. Nr. 66 36. §)

Grozījums Attīstības sadarbības politikas plānā 2015. gadam

1. Izdarīt Attīstības sadarbības politikas plānā 2015. gadam (apstiprināts ar Ministru kabineta 2015. gada 25. februāra rīkojumu Nr. 101 "Par Attīstības sadarbības politikas plānu 2015. gadam") (Latvijas Vēstnesis, 2015, 41., 154. nr.) grozījumu un papildināt 3. nodaļu "Plānā paredzētie pasākumi" ar 1.10. rīcības virzienu mērķa sasniegšanai šādā redakcijā:

"Rīcības virziens mērķa sasniegšanai 1.10. Apmācību programma Austrumu partnerības reģiona žurnālistiem.

Pasākumi izvirzītā mērķa sasniegšanai

Izpildes termiņi

Atbildīgā institūcija un iesaistītās institūcijas

Tiešie darbības rezultāti

Paredzētais finansējums

1.10.1. Apmācību programma Austrumu partnerības reģiona žurnālistiem.

Baltijas Mediju izcilības centrs īstenos projektu "Kara žurnālistika: apmācību programma Eiropas Austrumu partnerības valstu žurnālistiem".

Projekta mērķi:
1) apmācīt neatkarīgu mediju žurnālistus atpazīt drošības riskus, identificēt uzticamus avotus un izvairīties no emocionālās iesaistes ietekmes uz vēstījuma objektivitāti, strādājot kara, sociālo nemieru vai terora aktu apstākļos;
2) iegūt prasmes nelabvēlīgos apstākļos strādāt droši un radīt atbildīgas, demokrātiskas žurnālistikas standartos balstītu produktu. Fokuss - drošība, darbs ar avotiem un ētika.

Lai sasniegtu šos mērķus, projekta ietvaros notiks četru dienu apmācība par personisko drošību, darbu ar avotiem un ētikas jautājumiem. Ar pieredzē balstītu piemēru un praktisku uzdevumu palīdzību žurnālisti apgūs būtiskas prasmes atbildīgam darbam ārkārtas apstākļos, kas būs izmantojamas gan darbā ar iekšzemes notikumiem, gan ziņojot par ārkārtas notikumiem citās valstīs.

31.12.2015.

Ārlietu ministrija, Baltijas Mediju izcilības centrs. Apmācīti 15 Austrumu partnerības valstu žurnālisti, lai veicinātu viņu prasmes kvalitatīvi un atbildīgi strādāt sarežģītos apstākļos (piemēram, karš, sociālie nemieri, terorakti), tādā veidā sniedzot sabiedrībai notikumu patiesu atspoguļojumu. 35 327,5 EUR, Ārlietu ministrijas budžeta programma 07.00.00 "Attīstības sadarbības projekti un starptautiskā palīdzība"
       

"

2. Ārlietu ministrijai nedēļas laikā iesniegt precizēto Attīstības sadarbības politikas plānu 2015. gadam Valsts kancelejā.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma

Ārlietu ministra vietā -
finanšu ministrs Jānis Reirs

16.12.2015