Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Ministru kabineta noteikumi Nr.320

Rīgā 2015.gada 16.jūnijā (prot. Nr.29 42.§)

Grozījumi Ministru kabineta 2011.gada 16.augusta noteikumos Nr.649 "Trušu un kažokzvēru pārraudzības kārtība"

Izdoti saskaņā ar Ciltsdarba un dzīvnieku audzēšanas
likuma
12.panta pirmo daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2011. gada 16. augusta noteikumos Nr. 649 "Trušu un kažokzvēru pārraudzības kārtība" (Latvijas Vēstnesis, 2011, 131. nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 6. punkta ievaddaļu šādā redakcijā:

"6. Pārraugs uzskaita šādus datus:".

2. Papildināt noteikumus ar 6.1 punktu šādā redakcijā:

"6.1 Ja triju mēnešu laikā pēc pārraudzības uzsākšanas datubāzē nav reģistrēti šo noteikumu 6. punktā minētie pārraudzības dati, trušu ganāmpulka īpašnieks pārraudzības atsākšanai atkārtoti iesniedz truškopības organizācijā šo noteikumu 4. punktā minēto iesniegumu."

3. Izteikt 8. punktu šādā redakcijā:

"8. Pārraugs septiņu dienu laikā šo noteikumu 6. un 7. punktā minētos pārraudzības datus reģistrē datubāzē."

4. Aizstāt 9.1. un 9.2. apakšpunktā skaitli un vārdu "6. punktā" ar skaitļiem un vārdiem "6. un 7. punktā".

5. Izteikt 10. punktu šādā redakcijā:

"10. Truškopības organizācija katru gadu līdz 1. februārim iesniedz Lauksaimniecības datu centrā (turpmāk - datu centrs) šo noteikumu 6. un 7. punktā minēto pārraudzības datu apkopojumu par iepriekšējo pārraudzības gadu."

6. Izteikt 14., 15., 16., 17. un 18. punktu šādā redakcijā:

"14. Pārraudzību veic ūdeļu, lapsu un polārlapsu ganāmpulkā, kas ir reģistrēts saskaņā ar normatīvajiem aktiem par lauksaimniecības dzīvnieku, to ganāmpulku un novietņu reģistrēšanas un lauksaimniecības dzīvnieku apzīmēšanas kārtību, un šķirnes lauksaimniecības dzīvnieku audzēšanas saimniecībā, kura atzīta saskaņā ar normatīvajiem aktiem par šķirnes lauksaimniecības dzīvnieku audzēšanas saimniecības atbilstības kritērijiem un šķirnes lauksaimniecības dzīvnieku audzēšanas saimniecības statusa piešķiršanas un anulēšanas kārtību un kurā šķirnei atbilstošu dzīvnieku skaits ir vismaz 50 procentu no vaislas dzīvnieku skaita.

15. Pārraudzības gads ūdelēm, lapsām un polārlapsām sākas 1. martā un beidzas 28. (29.) februārī.

16. Pārraugs, veicot pārraudzību saskaņā ar ciltsdarba programmu zvērkopībā (turpmāk - ciltsdarba programma), norāda šādus pārraudzības datus par ūdelēm, lapsām un polārlapsām:

16.1. vaislas mātītei - dzīvu dzimušo un nedzīvu dzimušo kucēnu skaitu metienā - un minētos datus uz attiecīgā gada 1. jūliju ieraksta mātītes pasē;

16.2. vaislas tēviņam - apsēkloto mātīšu skaitu un to atnešanās rādītājus - un minētos datus uz attiecīgā gada 1. jūliju reģistrē tēviņa pasē un dzīvnieku reģistrācijas žurnālā;

16.3. kucēniem - izcelšanos un dzimšanas datumu - un minētos datus reģistrē jaundzīvnieka pasē.

17. Fiziska persona, kas vērtē ūdeles, lapsas un polārlapsas (turpmāk - vērtētājs), uzskaita vērtēšanas datus, iedalot datus klasēs saskaņā ar ciltsdarba programmā noteiktajām prasībām.

18. Pārraugs un vērtētājs katru gadu līdz 1. martam iesniedz kažokzvēru organizācijā apkopošanai un analīzei šo noteikumu 16. un 17. punktā minēto pārraudzības datu un vērtēšanas datu kopsavilkumu par iepriekšējo pārraudzības gadu."

Ministru prezidente Laimdota Straujuma

Zemkopības ministra vietā -
veselības ministrs Guntis Belēvičs

01.07.2015