Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: spēkā esošs

Ministru kabineta noteikumi Nr.383

Rīgā 2014.gada 8.jūlijā (prot. Nr.38 5.§)

Grozījumi Ministru kabineta 2003.gada 29.aprīļa noteikumos Nr.239 "Finanšu ministrijas nolikums"

Izdoti saskaņā ar Valsts pārvaldes iekārtas likuma
16.panta pirmo daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2003. gada 29. aprīļa noteikumos Nr. 239 "Finanšu ministrijas nolikums" (Latvijas Vēstnesis, 2003, 70. nr.; 2004, 69. nr.; 2005, 12. nr.; 2006, 190. nr.; 2007, 72. nr.; 2008, 90., 174. nr.; 2009, 118., 203. nr.; 2012, 47. nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 1. punktu šādā redakcijā:

"1. Finanšu ministrija (turpmāk - ministrija) ir vadošā valsts pārvaldes iestāde finanšu nozarē, kas ietver valsts un pašvaldību budžeta, īstermiņa un ilgtermiņa finanšu politikas, grāmatvedības un komercsabiedrību revīzijas politikas, iekšējā audita politikas, finanšu tirgus politikas, azartspēļu un izložu organizēšanas politikas, valsts un patērētāju interešu aizsardzības politikas dārgmetālu, dārgakmeņu un to izstrādājumu izmantošanas jomā, nodokļu politikas, muitas darbības politikas, sabiedriskajā sektorā nodarbināto atlīdzības politikas un ārvalstu finanšu palīdzības līdzekļu, Eiropas Savienības struktūrfondu un Kohēzijas fonda līdzekļu koordinācijas un izmantošanas vadības politikas, nacionālās (Eiropas Savienības dalībvalsts) komercdarbības atbalsta kontroles politikas (izņemot jautājumus par atbalsta sniegšanu Līguma par Eiropas Savienības darbību 1. pielikumā minēto lauksaimniecības produktu, kā arī zivsaimniecības produktu un mežsaimniecības jomā), kā arī sabiedriskā labuma organizācijas politikas apakšnozares."

2. Izteikt 5.1. apakšpunktu šādā redakcijā:

"5.1. izstrādā un īsteno politiku valsts budžeta un finanšu vadības, muitas, nodokļu un nodevu sistēmas, publisko iepirkumu, iekšējā audita, sabiedriskajā sektorā nodarbināto atlīdzības, grāmatvedības un komercsabiedrību revīzijas, Eiropas Savienības struktūrfondu 1. mērķa, Kohēzijas fonda un ārvalstu finanšu palīdzības revīzijas, valsts nekustamo īpašumu pārvaldīšanas un nacionālās (Eiropas Savienības dalībvalsts) komercdarbības atbalsta kontroles politikas jomā (izņemot jautājumus par atbalsta sniegšanu Līguma par Eiropas Savienības darbību 1. pielikumā minēto lauksaimniecības produktu, kā arī zivsaimniecības produktu un mežsaimniecības jomā);".

3. Izteikt 5.8. apakšpunktu šādā redakcijā:

"5.8. izveido, koordinē, uztur un aktualizē valsts tiešās pārvaldes iestāžu amatpersonu (darbinieku) atlīdzības un personu, tai skaitā ierēdņu amatu un ar tiem saistītās personāla informācijas, uzskaites sistēmu (datubāzi), kā arī citu valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu (darbinieku) atlīdzības uzskaites sistēmu (datubāzi) un tādu kapitālsabiedrību amatpersonu (darbinieku) atlīdzības uzskaites sistēmu (datubāzi), kurās visas kapitāla daļas pieder valstij, pašvaldībai vai publiski privātajai kapitālsabiedrībai;".

4. Svītrot 5.12. apakšpunktu.

5. Izteikt 5.18. apakšpunktu šādā redakcijā:

"5.18. veic finanšu tirgus politikas vadību;".

6. Izteikt 25.3. apakšpunktu šādā redakcijā:

"25.3. valsts akciju sabiedrībā "Latvijas Attīstības finanšu institūcija "Altum"";".

7. Papildināt noteikumus ar 25.9. apakšpunktu šādā redakcijā:

"25.9. akciju sabiedrībā "Attīstības finanšu institūcija"."

Ministru prezidente Laimdota Straujuma

Finanšu ministra vietā -
satiksmes ministrs Anrijs Matīss

24.07.2014