Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Ministru kabineta noteikumi Nr.193

Rīgā 2014.gada 8.aprīlī (prot. Nr.20 28.§)

Grozījumi Ministru kabineta 2009.gada 13.janvāra noteikumos Nr.35 "Kārtība, kādā civilo ekspertu nosūta dalībai starptautiskajā misijā, un dalības finansēšanas kārtība"

Izdoti saskaņā ar Starptautiskās palīdzības likuma
12.panta trešo daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2009. gada 13. janvāra noteikumos Nr. 35 "Kārtība, kādā civilo ekspertu nosūta dalībai starptautiskajā misijā, un dalības finansēšanas kārtība" (Latvijas Vēstnesis, 2009, 10. nr.; 2013, 159. nr.) šādus grozījumus:

1. Aizstāt 7.3. apakšpunkta ievaddaļā vārdu "misijā" ar vārdiem "misijā, ja saskaņā ar šo noteikumu 14. punktu piemaksa ir izmaksājama".

2. Papildināt noteikumus ar 7.4. apakšpunktu šādā redakcijā:

"7.4. šo noteikumu 16. un 17. punktā noteiktos izdevumus, kuri apmaksājami, ņemot vērā šo noteikumu 14. punktā minētos nosacījumus."

3. Izteikt 9. punkta ievaddaļu šādā redakcijā:

"9. Ja šo noteikumu 7. punktā minētais Ministru kabineta rīkojums nosaka, ka civilajam ekspertam apmaksājami šo noteikumu 15. un 17. punktā paredzētie izdevumi, Ārlietu ministrija sadarbībā ar izvirzošo institūciju, ņemot vērā starptautiskās misijas konkrētās pozīcijas amata aprakstu un kandidāta kvalifikāciju, nosaka civilā eksperta atbilstību vienam no trim amata līmeņiem:".

4. Izteikt 10. punktu šādā redakcijā:

"10. Tiesiskās attiecības starp civilo ekspertu un Ārlietu ministriju nosaka uzņēmuma līgums (turpmāk - līgums), kas tiek noslēgts pēc civilā eksperta kandidatūras apstiprināšanas Ministru kabinetā. Līgumā nosaka tos izdevumus, kurus sedz Ārlietu ministrija saskaņā ar šo noteikumu 7. punktā minēto Ministru kabineta rīkojumu."

5. Izteikt 14. punktu šādā redakcijā:

"14. Izdevumus, kas saistīti ar civilā eksperta dalību starptautiskajā misijā, finansē no Ārlietu ministrijai šim mērķim piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem. Šo noteikumu 15., 16. un 17. punktā noteiktos izdevumus sedz, ja saskaņā ar starptautiskās misijas finansēšanas noteikumiem šo izdevumu segšana ir Latvijas Republikas pienākums. Ministru kabinets var lemt par šo noteikumu 15., 16. un 17. punktā noteikto izdevumu pilnu vai daļēju segšanu, ja saskaņā ar starptautiskās misijas finansēšanas noteikumiem šo izdevumu segšana nav Latvijas Republikas pienākums, tomēr šādā gadījumā nevar segt tos izdevumus, kurus civilajam ekspertam sedz starptautiskā organizācija vai valsts, kura vada starptautisko misiju."

6. Papildināt 15. punkta pirmo teikumu aiz vārda "piemaksu" ar vārdiem "par papildu izdevumiem, kas rodas starptautiskās misijas laikā (piemēram, par ēdināšanu, dažādiem pakalpojumiem)".

7. Svītrot 17.3. apakšpunktu.

8. Aizstāt 18. punktā skaitli un vārdu "16. punktā" ar skaitļiem un vārdiem "15., 16. un 17. punktā".

9. Svītrot 19. punktu.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs

15.04.2014