Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes lēmums Nr.1/1

Rīgā 2012.gada 18.janvārī (prot. Nr.3, 3.p.)

Noteikumi par efektīvas atļautās slodzes izmantošanas nosacījumiem

Izdoti saskaņā ar likuma "Par sabiedrisko
pakalpojumu regulatoriem
" 25.panta pirmo daļu

1. Noteikumi nosaka, kādu informāciju elektroenerģijas sadales sistēmas operators iesniedz Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (turpmāk - regulators) par efektīvas atļautās slodzes izmantošanas nosacījumiem (turpmāk - nosacījumi).

2. Sadales sistēmas operators iesniedz regulatoram saskaņošanai nosacījumus jauniem sistēmas pieslēgumiem vai atļautās slodzes palielināšanai esošos sistēmas pieslēgumos (turpmāk - pieslēgums), ja attiecīgais pieslēgums vienlaikus atbilst šādām prasībām:

2.1. pieslēguma spriegums ir:

2.1.1. 6 - 20 kV vai

2.1.2. 0,4 kV un summārā atļautā ievadaizsardzības aparāta nominālā strāva ir lielāka par 100 A;

2.2. lietotāja izmantoto sistēmas pakalpojumu apjoms atbilst sadales sistēmas operatora noteiktiem atļautās slodzes izmantošanas efektivitātes kritērijiem.

3. Vienlaikus ar šo noteikumu 2.punktā noteikto informāciju sadales sistēmas operators iesniedz regulatoram atļautās slodzes izmantošanas efektivitātes kritērijus un to pamatojumu.

4. Sadales sistēmas operators pēc saskaņošanas ar regulatoru publicē savā mājas lapā internetā atļautās slodzes izmantošanas efektivitātes kritērijus, nosacījumus un to piemērošanas kārtību.

5. Sadales sistēmas operators nosacījumus lietotājam piemēro laika periodā, kas nav ilgāks par pieciem gadiem no sistēmas pakalpojuma līguma vai vienošanās par grozījumiem spēkā esošajā sistēmas pakalpojumu līgumā noslēgšanas brīža, un tādā veidā, lai kopsummā nepārsniegtu lietotāja samaksāto pieslēguma maksu.

6. Noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc publicēšanas laikrakstā "Latvijas Vēstnesis".

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas
padomes priekšsēdētāja p.i. padomes loceklis R.Irklis

21.01.2012