Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: spēkā esošs

Ministru kabineta rīkojums Nr.422

Rīgā 2010.gada 23.jūlijā (prot. Nr.37 59.§)

Par izlietotā papīra, nolietoto elektrisko un elektronisko iekārtu un nolietoto bateriju un akumulatoru apsaimniekošanu

1. Visām ministrijām un to padotībā esošajām iestādēm (turpmāk - iestāde) nodrošināt izlietotā papīra, nolietoto elektrisko un elektronisko iekārtu un nolietoto bateriju un akumulatoru nodošanu atkārtotai lietošanai vai pārstrādei un reģenerācijai.

2. Šā rīkojuma 1.punktā noteiktā uzdevuma izpildei iestāde var:

2.1. par izlietotā papīra, nolietoto elektrisko un elektronisko iekārtu un nolietoto bateriju un akumulatoru dalītu savākšanu un nodošanu atkārtotai lietošanai vai pārstrādei un reģenerācijai slēgt līgumus ar attiecīgo atkritumu apsaimniekotājiem, kuri saņēmuši atbilstošu vides aizsardzības normatīvajos aktos noteikto atļauju, vai nodot nolietotās elektriskās un elektroniskās iekārtas un nolietotās baterijas un akumulatorus preču piegādātājiem, kuriem ir noslēgts līgums ar attiecīgo atkritumu apsaimniekotājiem;

2.2. par izlietotā papīra, nolietoto elektrisko un elektronisko iekārtu un nolietoto bateriju un akumulatoru dalītu savākšanu un nodošanu atkārtotai lietošanai vai pārstrādei un reģenerācijai slēgt atkritumu apsaimniekošanas līgumu ar nama apsaimniekotāju;

2.3. nodot izlietoto papīru, nolietotās elektriskās un elektroniskās iekārtas un nolietotās baterijas un akumulatorus atkārtotai lietošanai vai pārstrādei un reģenerācijai attiecīgo atkritumu apsaimniekotājiem, kuri saņēmuši atbilstošu vides aizsardzības normatīvajos aktos noteikto atļauju, vai preču piegādātājiem, kuriem ir noslēgts līgums ar attiecīgo atkritumu apsaimniekotājiem, saņemot dokumentu, kas apliecina attiecīgo atkritumu nodošanas faktu atkārtotai lietošanai vai pārstrādei un reģenerācijai.

3. Iestādes vadītājs par šā rīkojuma izpildi informē Vides ministriju līdz 2010.gada 1.oktobrim.

4. Ieteikt valsts kapitālsabiedrībām, pašvaldībām, to iestādēm un kapitālsabiedrībām organizēt izlietotā papīra, nolietoto elektrisko un elektronisko iekārtu un nolietoto bateriju un akumulatoru apsaimniekošanu, nododot tos atkārtotai lietošanai vai pārstrādei un reģenerācijai atbilstoši šā rīkojuma 2.punktam. Vides ministrijai līdz 2010.gada 1.augustam informēt pašvaldības par šo rīkojumu.

5. Vides ministrijai līdz 2010.gada 15.augustam, ievietojot informāciju savā mājaslapā internetā, informēt iestādes, valsts kapitālsabiedrības, pašvaldības, to iestādes un kapitālsabiedrības par:

5.1. iespējām nodot atkārtotai lietošanai vai pārstrādei un reģenerācijai izlietoto papīru, nolietotās elektriskās un elektroniskās iekārtas un nolietotās baterijas un akumulatorus;

5.2. Latvijas komersantiem, kuri veic izlietotā papīra, nolietoto elektrisko un elektronisko iekārtu un nolietoto bateriju un akumulatoru pārstrādi vai reģenerāciju.

6. Iestādēm šā rīkojuma 1.punktā noteiktā uzdevuma izpildi nodrošināt piešķirto budžeta līdzekļu ietvaros.

Ministru prezidenta vietā - satiksmes ministrs K.Gerhards

Vides ministra vietā - labklājības ministrs U.Augulis

23.07.2010