Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Ministru kabineta noteikumi Nr.305

Rīgā 2010.gada 30.martā (prot. Nr.16 43.§)

Grozījumi Ministru kabineta 2004.gada 25.marta noteikumos Nr.173 "Kārtība, kādā no akcīzes nodokļa atbrīvo atsevišķus tabakas izstrādājumus"

Izdoti saskaņā ar likuma "Par akcīzes nodokli" 17.panta pirmo daļu

1. Izdarīt Ministru kabineta 2004.gada 25.marta noteikumos Nr.173 "Kārtība, kādā no akcīzes nodokļa atbrīvo atsevišķus tabakas izstrādājumus" (Latvijas Vēstnesis, 2004, 56.nr.; 2005, 115.nr.) šādus grozījumus:

1.1. izteikt norādi, uz kāda likuma pamata noteikumi izdoti, šādā redakcijā:

"Izdoti saskaņā ar likuma "Par akcīzes nodokli" 17.panta pirmo daļu";

1.2. aizstāt 3.punktā vārdus "akcīzes preču noliktavas turētājam" ar vārdiem "apstiprinātam akcīzes preču noliktavas turētājam (turpmāk - noliktavas turētājs)";

1.3. aizstāt 5.punktā vārdus "akcīzes preču noliktavas turētājs" ar vārdiem "noliktavas turētājs";

1.4. izteikt 9.punktu šādā redakcijā:

"9. Nodokļa maksātājs nemaksā nodokli par tabakas izstrādājumiem, kurus izmanto tabakas izstrādājumu kvalitātes noteikšanai, tai skaitā testēšanas rezultātu pareizības pārbaudei, ja tas Valsts ieņēmumu dienestā papildus nodokļa deklarācijai iesniedz testēšanas pārskatu (vai tā tulkojumu valsts valodā, ja minētais dokuments izsniegts citā Eiropas Savienības dalībvalstī), kuru izsniegusi testēšanas laboratorija, kas akreditēta sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Standartizācijas, akreditācijas un metroloģijas centrs" Latvijas Nacionālajā akreditācijas birojā atbilstoši standartam LVS EN ISO/IEC 17025:2005 "Testēšanas un kalibrēšanas laboratoriju kompetences vispārīgās prasības" (turpmāk - testēšanas laboratorija), vai citas Eiropas Savienības dalībvalsts paziņotā laboratorija, kas noteikusi tabakas izstrādājumu kvalitāti, vai attiecīgās testēšanas laboratorijas apliecinājumu, ka tabakas izstrādājumi tiks izmantoti testēšanas rezultātu pareizības pārbaudei. Minētajā pārskatā vai apliecinājumā norāda tabakas izstrādājumu kvalitātes noteikšanai izmantoto vai testēšanas rezultātu pareizības pārbaudei paredzēto tabakas izstrādājumu veidu un daudzumu, kā arī ziņas par akcīzes nodokļa markām (sērija, numuru intervāls, cigaretēm - arī maksimālā mazumtirdzniecības cena un cigarešu skaits paciņā), ja tabakas izstrādājumi ir marķēti ar akcīzes nodokļa markām saskaņā ar likumu "Par akcīzes nodokli".";

1.5. aizstāt 9.1, 9.2, 9.3 un 9.4 punktā vārdus "akcīzes preču noliktavas turētājs" ar vārdiem "noliktavas turētājs";

1.6. aizstāt 9.5 punktā vārdus "akcizēto preču noliktavas turētāja" ar vārdiem "noliktavas turētāja";

1.7. aizstāt 9.6 punktā vārdus "akcīzes preču noliktavas turētāja" ar vārdiem "noliktavas turētāja".

2. Noteikumi stājas spēkā 2010.gada 1.aprīlī.

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Finanšu ministrs E.Repše

01.04.2010