Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Darbības ar dokumentu
Tiesību akts: spēkā esošs

Saeimas prezidija lēmums


Par Saeimas sēžu kavējumu izskatīšanas kārtību

Saeimas Prezidijs nolemj:

1. Deputāts, kurš neierodas uz Saeimas sēdi (nepiedalās nevienā reģistrācijā) svarīga iemesla dēļ, par to pats vai ar deputāta palīga starpniecību rakstiski paziņo Saeimas Prezidijam. Iesniegumam pievienojami kavējuma iemeslu apliecinoši dokumenti.

2. Par svarīgiem iemesliem tiek atzīti:

1) Prezidija apstiprināts komandējums vai attaisnota prombūtne;

2) piedalīšanās pasākumos, pildot Saeimas, tās komisiju, frakciju, politisko bloku vai Prezidija uzdotus pienākumus;

3) ārkārtas situācijas, kurās nepieciešama deputāta klātbūtne;

4) slimība.

Šādos gadījumos sēdes kavējumu var attaisnot.

3. Ja deputāts ierodas uz Saeimas sēdi, bet neizpilda Saeimas Kārtības ruļļa 15.panta 2.daļas prasības (nav reģistrējies visas trīs reizes), iesniegumu par kavējuma attaisnošanu šā lēmuma 2.punktā neminētajos gadījumos Prezidijs izskata, ja tas iesniegts pirms attiecīgās sēdes vai sēdes laikā.

4. Ja notiek Saeimas ārkārtas sesija vai ārkārtas sēde, kā arī tad, ja ar Saeimas lēmumu mainīts iepriekšnoteiktais darba grafiks (kārtējās sesijas laikā), Prezidijs katrā konkrētajā gadījumā, pamatojoties uz deputāta rakstisku iesniegumu, pārbauda (ja nepieciešams) iemeslus, kuru dēļ deputāts kavējis sēdi, un uzliek sodu, ja atzīst kavējumu par neattaisnotu.

5. Deputātu iesniegumi par kavējumu attaisnošanu iesniedzami Saeimas Kancelejas lietvedībā vai sēdes laikā sekretariātā un ir reģistrējami.


Saeimas priekšsēdētājs A.Gorbunovs

Saeimas sekretārs I.Daudišs

Rīgā, 1995.gada 9.janvārī

09.01.1995