Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Tiesību akts: zaudējis spēku
Attēlotā redakcija: 01.01.2014. - 30.06.2016. / Vēsturiskā
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Skatīt Ministru kabineta 2016. gada 14. jūnija noteikumus Nr. 370 "Kārtība, kādā no valsts budžeta līdzekļiem sedz pašvaldības izdevumus par nepilngadīgu patvēruma meklētāju izmitināšanu".
Ministru kabineta noteikumi Nr.1580

Rīgā 2009.gada 22.decembrī (prot. Nr.89 36.§)
Noteikumi par kārtību, kādā no valsts budžeta līdzekļiem sedz pašvaldības izdevumus, izmitinot bērnu aprūpes iestādē nepilngadīgu personu bez pavadības, un šo izdevumu apmēru
Izdoti saskaņā ar Patvēruma likuma 8.panta sesto daļu

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā Labklājības ministrija (turpmāk – ministrija) no valsts budžeta līdzekļiem sedz pašvaldības izdevumus (turpmāk – izdevumi), kas tai radušies, izmitinot bērnu aprūpes iestādē nepilngadīgu personu bez pavadības.

2. Ja nepilngadīga persona bez pavadības ievietota pašvaldības finansētā bērnu aprūpes iestādē, pašvaldība līdz kārtējā mēneša piecpadsmitajam datumam iesniedz ministrijā pieprasījumu segt iepriekšējā mēneša izdevumus (pielikums).

3. Divu nedēļu laikā pēc pašvaldības pieprasījuma saņemšanas ministrija pieņem lēmumu segt iepriekšējā mēneša izdevumus vai atteikt izdevumu segšanu no valsts budžeta līdzekļiem. Ja lēmums ir pozitīvs, pamatojoties uz pieprasījumu, no valsts budžeta līdzekļiem, kas ministrijai kārtējam gadam piešķirti attiecīgajam mērķim (turpmāk – valsts budžeta līdzekļi), ministrija pārskaita pašvaldības norādītajā kontā pieprasījumā norādīto naudas summu.

4. Ja pašvaldības pieprasījums nav iesniegts saskaņā ar šiem noteikumiem, ministrija pieņem lēmumu atteikt izdevumu segšanu no valsts budžeta līdzekļiem. Pašvaldībai ir tiesības divu nedēļu laikā pēc minētā lēmuma saņemšanas novērst lēmumā norādītos trūkumus un atkārtoti iesniegt ministrijā pieprasījumu segt attiecīgos izdevumus.

5. Par nepilngadīgas personas bez pavadības izmitināšanu pašvaldības finansētā bērnu aprūpes iestādē no valsts budžeta līdzekļiem sedz pašvaldības izdevumus 19,92 euro apmērā par katru uzturēšanās dienu.

(Grozīts ar MK 03.09.2013. noteikumiem Nr.728)

6. Noteikumi stājas spēkā 2010.gada 1.janvārī.

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Labklājības ministra vietā – izglītības un zinātnes ministre T.Koķe
Pielikums
Ministru kabineta
2009.gada 22.decembra noteikumiem Nr.1580

(Pielikums grozīts ar MK 03.09.2013. noteikumiem Nr.728)

Labklājības ministra vietā – izglītības un zinātnes ministre T.Koķe
01.01.2014