Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: spēkā esošs

Finanšu ministrijas lēmums Nr.310

Rīgā 2009.gada 16.novembrī

Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu biedrībai "21.GADSIMTA PROJEKTI"

Finanšu ministrija saņēma Sabiedriskā labuma komisijas 2009.gada 4.novembra atzinumu Nr.21-2009/271 "Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu organizācijām, kuras pēc Finanšu ministrijas brīdinājuma un Valsts ieņēmumu dienesta pieprasījuma nav iesniegušas visus normatīvajos aktos noteiktos dokumentus".

Biedrībai "21.GADSIMTA PROJEKTI" (turpmāk - Biedrība), pamatojoties uz Sabiedriskā labuma komisijas 2008.gada 26.marta atzinumu Nr.4-2008/37, ar Finanšu ministrijas 2008.gada 2.aprīļa lēmumu Nr.47 "Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa piešķiršanu biedrībai "21.GADSIMTA PROJEKTI"" tika piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss sabiedriskā labuma darbības veidiem - izglītības un kultūras veicināšanai.

Lai Finanšu ministrija atbilstoši Sabiedriskā labuma organizāciju likumā noteiktajam īstenotu uzraudzības funkciju pār sabiedriskā labuma organizācijām un to saņemto ziedojumu izlietojumu, saskaņā ar Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 13.panta otro daļu sabiedriskā labuma organizācijām katru gadu, bet ne vēlāk kā līdz 31.martam jāiesniedz Valsts ieņēmumu dienestā iepriekšējā gada darbības pārskats, pievienojot gada pārskatu. Iepriekš minētie dokumenti jāsagatavo atbilstoši spēkā esošo normatīvo aktu prasībām. Savukārt Valsts ieņēmumu dienests 90 dienu laikā pēc sabiedriskā labuma organizācijas gada pārskata un iepriekšējā gada darbības pārskata saņemšanas to kopijas pārsūta Finanšu ministrijai, pievienojot attiecīgās nodokļu administrācijas izziņas par nodokļu nomaksu, sabiedriskā labuma organizācijas darbības izvērtēšanai.

Valsts ieņēmumu dienesta Rīgas reģionālās iestādes Centra rajona nodaļa Biedrībai nosūtīja vēstuli ar lūgumu līdz š.g. 10.septembrim iesniegt Administratīvo izdevumu pārskatu un detalizētu informāciju par saņemto ziedojumu izlietojumu. Uz iepriekš minēto vēstuli Biedrība neatsaucās un neiesniedza iepriekš minētos dokumentus. Līdz ar to Valsts ieņēmumu dienests 2009.gada 31.augustā nosūtīja informāciju Finanšu ministrijai par to, ka Biedrība nav iesniegusi visus dokumentus. Finanšu ministrija, pamatojoties uz Valsts ieņēmumu dienesta informāciju, Biedrībai nosūtīja 2009.gada 15.oktobra vēstuli Nr.5-6-08/3930 ar brīdinājumu par to, ka tiks izskatīts jautājums par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu Biedrībai, ja tā neiesniegs visus Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 13.pantā minētos dokumentus VID līdz 2009.gada 23.oktobrim.

Biedrība nav iesniegusi pieprasītos dokumentus ne Finanšu ministrijā, ne Valsts ieņēmumu dienesta Rīgas nodokļu administrācijas Centra rajona nodaļā.

Ņemot vērā iepriekš minēto, Finanšu ministrija Sabiedriskā labuma komisijai sniedza informāciju par Biedrības Sabiedriskā labuma organizāciju likuma pārkāpumiem 2009.gadā.

Sabiedriskā labuma komisija izvērtēja Finanšu ministrijas sniegto informāciju par Biedrību un 2009.gada 4.novembra atzinumā Nr.21-2009/271 ieteica Finanšu ministrijai pieņemt lēmumu par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu Biedrībai.

Biedrība nav ievērojusi Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 13.pantā noteikto un nav ņēmusi vērā Finanšu ministrijas izteikto brīdinājumu, kā rezultātā Finanšu ministrijai nav iespējams nodrošināt šīs sabiedriskā labuma organizācijas uzraudzību. Finanšu ministrija, pamatojoties uz Sabiedriskā labuma komisijas 2009.gada 4.novembra atzinumu Nr.21-2009/271 un saskaņā ar Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 14.panta pirmās daļas 4.punktu, nolemj atņemt sabiedriskā labuma organizācijas statusu biedrībai "21.GADSIMTA PROJEKTI" (reģ. Nr.40008120415, juridiskā adrese: 11.novembra krastmala 35-208, Rīga).

Atbilstoši Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 2.panta pirmajai daļai sabiedriskā labuma organizāciju mērķis ir darbība, kas sniedz nozīmīgu labumu sabiedrībai vai kādai tās daļai. Turklāt ziedotie līdzekļi, kuriem tiek piemēroti nodokļu atvieglojumi saskaņā ar nodokļus reglamentējošajiem normatīvajiem aktiem, faktiski ir valsts budžetā neienākušie nodokļu maksājumi. Pamatojoties uz iepriekš minēto, šis lēmums spēkā stājas Administratīvā procesa likuma 70.panta pirmās daļas noteiktajā kārtībā un, šo administratīvo aktu pārsūdzot, tā darbība netiek apturēta saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 185.panta ceturtās daļas 3.punktu.

Saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 76.panta otro daļu un 79.panta pirmo daļu šo lēmumu viena mēneša laikā var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā (Rīgā, Antonijas ielā 6, LV-1010).

Finanšu ministrijas valsts sekretāra vietnieks nodokļu, muitas un grāmatvedības jautājumos D.Tauriņš

16.11.2009