Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: spēkā esošs

Ministru kabineta rīkojums Nr.766

Rīgā 2009.gada 9.novembrī (prot. Nr.77 67.§)

Par Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta un Katastrofu medicīnas centra reorganizāciju

1. Lai nodrošinātu valsts pārvaldes institucionālās sistēmas pilnveidošanu un darbības efektivitāti, saskaņā ar Valsts pārvaldes iekārtas likuma 15.panta trešās daļas 2.punktu reorganizēt veselības ministra pakļautībā esošās tiešās pārvaldes iestādes - Katastrofu medicīnas centru (turpmāk - centrs) un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu (turpmāk - dienests) -, tās apvienojot, un ar 2009.gada 1.decembri izveidot jaunu veselības ministra pakļautībā esošu tiešās pārvaldes iestādi - Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu.

2. Noteikt, ka Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests ir centra un dienesta funkciju, pārvaldes uzdevumu, tiesību, saistību, finanšu līdzekļu, mantas un lietvedības pārņēmējs.

3. Noteikt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam šādas funkcijas:

3.1. organizēt neatliekamo medicīnisko palīdzību iedzīvotājiem;

3.2. nodrošināt neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu iedzīvotājiem;

3.3. organizēt apmācības neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanā;

3.4. organizēt apmācības pirmās palīdzības sniegšanā, kā arī katastrofu medicīnā;

3.5. organizēt un nodrošināt neatliekamo medicīnisko palīdzību ārkārtas medicīniskajās situācijās un katastrofās, kā arī gadījumā, ja nepieciešamais medicīniskās palīdzības apjoms pārsniedz ārstniecības iestādes resursu iespējas;

3.6. īstenot vienotu valsts politiku katastrofu medicīnas jomā;

3.7. glabāt medicīnisko ierīču un medikamentu valsts materiālās rezerves;

3.8. sniegt priekšlikumus neatliekamās medicīniskās palīdzības sistēmas organizēšanai.

4. Veselības ministram līdz 2009.gada 13.novembrim izveidot centra un dienesta reorganizācijas komisiju. Reorganizācijas komisijai veikt materiālo un finanšu līdzekļu inventarizāciju, noteikt mantas vērtību un saistību apjomu, kā arī nodrošināt finanšu līdzekļu, mantas, saistību un lietvedības nodošanu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam.

5. Veselības ministrijai sagatavot un veselības ministram līdz 2009.gada 1.decembrim iesniegt noteiktā kārtībā Ministru kabinetā ar centra un dienesta reorganizāciju saistītos tiesību aktu projektus.

6. Ar reorganizāciju saistītos izdevumus segt no centram un dienestam piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem.

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Veselības ministre B.Rozentāle

09.11.2009