Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Darbības ar dokumentu
Tiesību akts: spēkā esošs

Ministru kabineta rīkojums Nr.595

Rīgā 2009.gada 31.augustā (prot. Nr.52 74.§)

Par valsts aģentūras "Latvijas Akadēmiskā bibliotēka" reorganizāciju

 

1. Saskaņā ar Valsts pārvaldes iekārtas likuma 15.panta trešās daļas 1.punktu, Publisko aģentūru likuma 8.panta otro daļu un Augstskolu likuma 21.panta otro daļu ar 2009.gada 1.oktobri reorganizēt izglītības un zinātnes ministra pārraudzībā esošo valsts aģentūru "Latvijas Akadēmiskā bibliotēka" (turpmāk - aģentūra) un nodot to atvasinātai publisko tiesību juridiskai per­sonai - Latvijas Universitātei.

2. Noteikt, ka Latvijas Universitāte ir aģentūras funkciju, personāla, tiesību, saistību, prasību, finanšu līdzekļu, krājumu, arhīva, kā arī materiālo un nemateriālo vērtību pārņēmēja.

3. Izglītības un zinātnes ministrijai izstrādāt un izglītības un zinātnes ministram līdz 2009.gada 1.septembrim iesniegt noteiktā kārtībā Ministru kabinetā kā Ministru kabineta lietu ar aģentūras reorganizāciju saistītus tiesību aktu projektus, tai skaitā rīkojuma projektu par aģentūras bilancē esošo nekustamo īpašumu (turpmāk - valsts nekustamais īpašums) saglabāšanu valsts īpašumā un nodošanu Latvijas Universitātes valdījumā. Minētajā rīkojuma projektā paredzēt, ka Latvijas Universitātei valsts nekustamo īpašumu aizliegts atsavināt, ieķīlāt vai iznomāt bez attiecīga Ministru kabineta lēmuma.

4. Izglītības un zinātnes ministram līdz 2009.gada 1.septembrim izveidot aģentūras reorganizācijas komisiju. Reorganizācijas komisijai:

4.1. līdz 2009.gada 1.oktobrim veikt aģentūras materiālo un finanšu līdzekļu inventarizāciju, noteikt aģentūras mantas vērtību un saistību apjomu un nodrošināt aģentūras finanšu līdzekļu, mantas, saistību, arhīva un lietvedības nodošanu Latvijas Universitātei;

4.2. līdz 2009.gada 15.oktobrim sastādīt aģentūras slēguma bilanci.

5. Ar reorganizāciju saistītos izdevumus segt no likumā "Par valsts budžetu 2009.gadam" Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta programmā 05.03.00 "Valsts aģentūras "Latvijas Akadēmiskā bibliotēka" darbības nodrošināšana" plānotajiem līdzekļiem.

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Izglītības un zinātnes ministre T.Koķe

31.08.2009