Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Tiesību akts: spēkā esošs
Ministru kabineta noteikumi Nr.16

Rīgā 2008.gada 15.janvārī (prot. Nr.3 15.§)
Grozījumi Ministru kabineta 2003.gada 11.marta noteikumos Nr.112 "Kārtība, kādā izglītojamie atbrīvojami no noteiktajiem valsts pārbaudījumiem"
Izdoti saskaņā ar Vispārējās izglītības likuma 4.panta 9.punktu

Izdarīt Ministru kabineta 2003.gada 11.marta noteikumos Nr.112 "Kārtība, kādā izglītojamie atbrīvojami no noteiktajiem valsts pārbaudījumiem" (Latvijas Vēstnesis, 2003, 44.nr.; 2006, 78.nr.; 2007, 117.nr.) šādus grozījumus:

1. Papildināt noteikumus ar 1.1 punktu šādā redakcijā:

"1.1 Izglītojamo no valsts pārbaudījumiem atbrīvo, pamatojoties uz šādiem dokumentiem:

1.11. 9.klases vai 12.klases izglītojamo no valsts pārbaudījumiem par pamatizglītības vai vispārējās vidējās izglītības ieguvi atbrīvo ar lēmumu, kuru pieņem šo noteikumu 6., 7. vai 8.punktā noteiktā iestāde vai amatpersona, pamatojoties uz izglītojamā vai viņa likumiskā pārstāvja iesniegumu, kam pievienots ģimenes ārsta atzinums;

1.12. 12.klases izglītojamo, kurš atbilstoši normatīvajiem aktiem par valsts pārbaudes darbu norises laiku attiecīgajā mācību gadā noteiktajā laikā gatavojas dalībai vai piedalās starptautiskās sporta sacensībās, no valsts pārbaudījumiem par vispārējās vidējās izglītības ieguvi atbrīvo ar izglītības un zinātnes ministra lēmumu, pamatojoties uz izglītojamā vai viņa likumiskā pārstāvja iesniegumu, kam pievienots normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā atzītas sporta federācijas apliecinājums, ka izglītojamais ir attiecīgās sporta federācijas pārstāvētā olimpiskā sporta veida valsts pieaugušo izlases komandas dalībnieks, kurš valsts pārbaudes darbu norises laikā gatavojas dalībai vai piedalās starptautiskās sporta sacensībās;

1.13. 9.klases vai 12.klases izglītojamo no pamatizglītības vai vispārējās vidējās izglītības valsts pārbaudījuma kārtošanas latviešu valodā mazākum­tautību izglītības programmās atbrīvo ar izglītības un zinātnes ministra lēmumu, pamatojoties uz izglītojamā likumiskā pārstāvja iesniegumu, ja minētajam pārstāvim Latvijā ir izsniegta diplomātiskā vai dienesta vīza."

2. Izteikt 2.punktu šādā redakcijā:

"2. Ģimenes ārsts (turpmāk - ārsts) šo noteikumu 1.11.apakšpunktā minēto atzinumu izsniedz, ja izglītojamais ir reģistrēts ārsta pacientu sarakstā un atrodas viņa aprūpē vismaz sešus mēnešus."

3. Aizstāt 3.punktā vārdu "Izziņā" ar vārdu "Atzinumā".

4. Aizstāt 4.1.apakšpunktā vārdu "izziņu" ar vārdu "atzinumu".

5. Aizstāt 4., 13. un 14.punktā vārdus "tā likumīgā" ar vārdiem "viņa likumiskā".

Ministru prezidents I.Godmanis

Izglītības un zinātnes ministre T.Koķe