Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Ministru kabineta noteikumi Nr. 343

Rīgā 1999.gada 5.oktobrī (prot. Nr. 53, 29.§)

Grozījumi Ministru kabineta 1998.gada 8.septembra noteikumos Nr.343 "Kārtība, kādā ārvalstu fiziskajām personām atmaksājams pievienotās vērtības nodoklis par precēm, kuras tiek izvestas no Latvijas"

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pievienotās vērtības nodokli" 7.panta ceturto daļu

 

Izdarīt Ministru kabineta 1998.gada 8.septembra noteikumos Nr.343 "Kārtība, kādā ārvalstu fiziskajām personām atmaksājams pievienotās vērtības nodoklis par precēm, kuras tiek izvestas no Latvijas" (Latvijas Vēstnesis, 1998, 265./266.nr.; 1999, 167./168.nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 1.3.apakšpunktu šādā redakcijā:

"1.3. licencētais uzņēmums - Uzņēmumu reģistrā reģistrēts uzņēmums (uzņēmējsabiedrība), kas saņēmis šo noteikumu 1.1.apakšpunktā minēto licenci;".

2. Izteikt 2.punktu šādā redakcijā:

"2. Šie noteikumi nosaka kārtību, kādā ārvalstu fiziskajām personām atmaksājams pievienotās vērtības nodoklis par iekšzemē iegādātajām precēm, kuras tiek izvestas no Latvijas, ieskaitot:

2.1. kārtību, kādā uzņēmumiem (uzņēmējsabiedrībām) izsniedzama licence;

2.2. pievienotās vērtības nodokļa atmaksāšanas kārtību;

2.3. kārtību, kādā veikals un licencētais uzņēmums norēķinās savstarpēji un norēķinās ar valsts budžetu."

3. Izteikt 6.punktu šādā redakcijā:

"6. Licenci konkursa kārtībā uz laiku līdz pieciem gadiem izsniedz Finansu ministrija, pamatojoties uz licencēšanas komisijas lēmumu."

4. Izteikt 8.punktu šādā redakcijā:

"8. Licencētajam uzņēmumam divu nedēļu laikā jāinformē Finansu ministrija par jebkuriem grozījumiem attiecīgā uzņēmuma statūtos, līgumos ar veikaliem, līgumos ar lidostas vai ostas vadību, atmaksājamā nodokļa apmērā un īpaša parauga čekā, kā arī par izmaiņām iegādāto preču iesaiņojuma veidā."

5. Svītrot 10.punkta pirmajā teikumā vārdus "un pārreģistrēšanu".

6. Papildināt 12.punktu aiz vārda "personai" ar vārdiem "kā arī slēgt līgumu ar citu personu par licencē minētās atmaksas veikšanu".  

Ministru prezidenta vietā -
tieslietu ministrs V.Birkavs

Finansu ministrs E.Krastiņš

09.10.1999