Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Ministru kabineta rīkojums Nr.588

Rīgā 1999.gada 16.decembrī (prot. Nr.70, 35.§)

Par skaidras naudas izmaksas ierobežošanu

1. Finansu ministrijai līdz 2000.gada 30.janvārim veikt kredītiestāžu aptauju un noslēgt ar kredītiestādēm līgumus par maksājumu karšu un norēķinu kontu atvēršanas un apkalpošanas nosacījumiem valsts budžeta iestāžu darbinieku atalgojumu izmaksai un iestāžu komandējumu un saimniecības izdevumu samaksai, kā arī publicēt laikrakstā "Latvijas Vēstnesis" informāciju par noslēgtajiem līgumiem.

2. Valsts budžeta iestāžu vadītājiem:

2.1. nodrošināt valsts budžeta iestāžu darbinieku atalgojumu izmaksu un iestāžu komandējumu un saimniecības izdevumu samaksu, izmantojot bezskaidras naudas norēķinus:

2.1.1. no 2000.gada 1.marta līdz 2000.gada 1.jūlijam - Latvijas rajonu centros;

2.1.2. no 2000.gada 1.jūlija līdz 2001.gada 1.jūlijam - pārējās Latvijas pilsētās un pagastos;

2.2. informēt iestāžu darbiniekus par bezskaidras naudas norēķinu ieviešanu un Finansu ministrijas un kredītiestāžu līgumos noteiktajiem maksājumu karšu un norēķinu kontu apkalpošanas nosacījumiem;

2.3. slēgt ar darbinieku brīvprātīgi izvēlētajām kredītiestādēm vai bezpeļņas organizāciju valsts akciju sabiedrību "Latvijas pasts" līgumus par atalgojuma izmaksas organizēšanu, sedzot norēķinu kontu atvēršanas un ikgadējo maksājumu karšu lietošanas maksu no iestādes budžeta līdzekļiem.

3. Ministriju un centrālo valsts iestāžu vadītājiem, izstrādājot programmu un apakšprogrammu finansēšanas plānus, un valsts budžeta iestāžu vadītājiem laikus nodrošināt darbinieku atalgojuma pārskaitīšanu.

4. Valsts ieņēmumu dienestam veikt nepieciešamos pasākumus, lai ierobežotu likumos noteikto nodokļu un nodevu atmaksu skaidrā naudā.

Ministru prezidents A.Šķēle

Finansu ministrs E.Krastiņš

16.12.1999