Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Tiesību akts: zaudējis spēku
Attēlotā redakcija: 01.01.2014. - 31.12.2014. / Vēsturiskā
Tiesību akts ir zaudējis spēku.
Ministru kabineta noteikumi Nr.561

Rīgā 2006.gada 4.jūlijā (prot. Nr.35 38.§)
Noteikumi par valsts nodevu par kadastra izziņu

1. Noteikumi nosaka valsts nodevas likmi par kadastra dokumenta, kas sagatavots kā kadastra izziņa (turpmāk - kadastra izziņa), sagatavošanu un izsniegšanu, valsts nodevas samaksas kārtību un atvieglojumus.

2. Valsts nodevas likmes par kadastra izziņas sagatavošanu un izsniegšanu (par vienu nekustamo īpašumu) ir šādas:

2.1. parastā kārtībā (piecu darbdienu laikā) – 7,11 euro;

2.2. paātrinātā kārtībā (ja tas tehniski ir iespējams):

2.2.1. divu darbdienu laikā – 35,57 euro;

2.2.2. vienas darbdienas laikā – 71,14 euro.

(MK 24.09.2013. noteikumu Nr.956 redakcijā)

3. Ja kadastra izziņu Valsts zemes dienests nesagatavo šo noteikumu 2.2.apakšpunktā noteiktajā termiņā, personai ir tiesības vērsties ar iesniegumu Valsts zemes dienestā. Valsts zemes dienests 10 darbdienu laikā pēc iesnieguma saņemšanas pārmaksāto valsts nodevas daļu atmaksā skaidrā naudā vai ar pārskaitījumu uz personas iesniegumā norādīto kontu bankā.

4. Valsts nodevu par kadastra izziņas sagatavošanu un izsniegšanu ieskaita valsts pamatbudžetā.

5. Valsts nodevu par kadastra izziņas sagatavošanu un izsniegšanu persona maksā pilnā apmērā pirms pakalpojuma izpildes skaidrā naudā vai ar pārskaitījumu.

6. Politiski represētās personas un pirmās grupas invalīdi valsts nodevu par kadastra izziņas sagatavošanu un izsniegšanu maksā 50% apmērā. Lai apliecinātu politiski represētās personas un pirmās grupas invalīda statusu, persona uzrāda šo statusu apliecinošus dokumentus.

7. Valsts kontrole, prokuratūra, valsts tiešās pārvaldes iestādes un pašvaldības nemaksā valsts nodevu par kadastra izziņas sagatavošanu un izsniegšanu, ja tā nepieciešama minēto institūciju funkciju veikšanai. Šādu kadastra izziņu sagatavo un izsniedz parastā kārtībā (piecu darbdienu laikā), un attiecīgos izdevumus sedz no valsts budžeta līdzekļiem.

8. Lai saņemtu kadastra izziņu, persona uzrāda dokumentu (oriģinālu), kas apliecina valsts nodevas samaksu. Valsts zemes dienests sagatavo un saglabā minētā dokumenta kopiju.

Ministru prezidents A.Kalvītis

Tieslietu ministrs G.Grīnvalds
01.01.2014