Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Skatīt Ministru kabineta 2013. gada 24. septembra noteikumus Nr. 1004 "Noteikumi par valsts nodevu par atteikšanos no Latvijas pilsonības un Latvijas pilsonības atjaunošanu".
Ministru kabineta noteikumi Nr.410

Rīgā 2000.gada 28.novembrī (prot. Nr.56 14.§)
Noteikumi par valsts nodevu par atteikšanās no Latvijas pilsonības un pilsonības atjaunošanas dokumentēšanu
Izdoti saskaņā ar likuma "Par nodokļiem un nodevām" 10.panta otro daļu

1. Šie noteikumi nosaka valsts nodevas likmi par atteikšanās no Latvijas pilsonības (turpmāk — pilsonība) un pilsonības atjaunošanas dokumentēšanu, nodevas maksāšanas kārtību un atvieglojumus.

2. Noteikt šādas valsts nodevas likmes:

2.1. atteikšanās no pilsonības dokumentēšana — 15 latu;

2.2. pilsonības atjaunošanas dokumentēšana — 15 latu.

3. No valsts nodevas ir atbrīvotas personas, kuras vēlas atjaunot pilsonību, kas zaudēta juridiskas kļūdas vai prettiesiskas pilsonības atņemšanas dēļ.

4. Valsts nodevas likme politiski represētām personām, pirmās grupas invalīdiem, bāreņiem, bez vecāku gādības palikušajiem bērniem un personām, kuras saskaņā ar likumu ir atzītas par trūcīgām, ir 5 lati.

5. Valsts nodevu persona samaksā, pirms tiek iesniegts iesniegums par atteikšanos no pilsonības vai pilsonības atjaunošanu, pretī saņemot darījumu apliecinošu dokumentu (kvīti).

6. Valsts nodevu persona maksā bankā vai citā kredītiestādē.

7. Valsts nodeva ir ieskaitāma valsts pamatbudžetā.

Ministru prezidents A.Bērziņš

Tieslietu ministre I.Labucka
02.12.2000