Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Tiesību akts: zaudējis spēku
Attēlotā redakcija: 01.02.2016. - 17.09.2019. / Vēsturiskā
Ministru kabineta rīkojums Nr.44

Rīgā 2006.gada 25.janvārī (prot. Nr.5 49.§)
Par peldvietu un jahtu ostu atbilstības novērtējuma komisiju

1. Lai veicinātu Latvijas peldvietu un jahtu ostu iekļaušanos Pasaules Zilo karogu kustībā, kā arī starpsektoru sadarbību vides un veselības aizsardzībā un tūrisma attīstībā, izveidot peldvietu un jahtu ostu atbilstības novērtējuma komisiju (turpmāk – komisija).

(MK 13.05.2010. rīkojuma Nr.261 redakcijā)

2. Komisijas uzdevumi:

2.1. organizēt un veicināt Pasaules Zilo karogu kustības ieviešanu un attīstību Latvijā;

2.2. katru gadu izvērtēt Latvijas peldvietu un jahtu ostu atbilstību Pasaules Zilā karoga piešķiršanas kritērijiem un izvirzīt kandidātus, kuri var pretendēt uz Pasau­les Zilā karoga saņemšanu, kā arī izvērtēt nacionālo peldvietu atbilstību komisijas izstrādātajiem kvalitātes kritērijiem un piešķirt nacionālo peldvietu kvalitātes sertifikātu pretendentiem, kuru peldvietas atbilst šiem kritērijiem;

2.3. veicināt Eiropas Savienības peld­ūdens kvalitātes normatīvu ieviešanu atbilstoši Latvijas virszemes ūdens īpatnībām;

2.4. organizēt un nodrošināt sadarbību ar Pasaules Zilo karogu kustības centru — Starptautisko Vides izglītības fondu (FEE);

2.5. rīkot sanāksmes (ne retāk kā divas reizes gadā) un informēt sabiedrību par komisijas lēmumiem;

2.6. organizēt finansējuma piesaisti Pasaules Zilo karogu kustības ieviešanai Latvijā un izstrādāt Pasaules Zilo karogu kustības dalībnieku brīvprātīgas dalības maksas noteikšanas kārtību.

2.1 Komisijas sastāvā iekļaut pārstāvjus, kurus pilnvarojušas šādas valsts iestādes:

2.11. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija;

2.12. Veselības ministrija;

2.13. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests;

2.14. Satiksmes ministrija.

(MK 13.05.2010. rīkojuma Nr. 261 redakcijā, kas grozīta ar MK 20.01.2016. rīkojumu Nr. 31)

2.2 Noteikt, ka komisijas priekšsēdētājs ir vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs. Komisijas priekšsēdētājs apstiprina komisijas personālsastāvu.

(MK 13.05.2010. rīkojuma Nr. 261 redakcijā, kas grozīta ar MK 20.01.2016. rīkojumu Nr. 31)

2.3 Komisijas priekšsēdētājs, ja nepieciešams, dalībai komisijā var pieaicināt arī citus speciālistus un ekspertus no Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Hidroekoloģijas institūta, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Latvijas Zēģelētāju savienības un Vides izglītības fonda.

(MK 13.05.2010. rīkojuma Nr. 261 redakcijā, kas grozīta ar MK 20.01.2016. rīkojumu Nr. 31)

3. Komisijas darbu tehniski nodrošina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija kārtējam gadam piešķirto valsts budžeta līdzekļu ietvaros.

(Grozīts ar MK 20.01.2016. rīkojumu Nr. 31)

4. Atzīt par spēku zaudējušu Ministru kabineta 2000.gada 21.jūnija rīkojumu Nr.299 “Par peldvietu un jahtu ostu atbilstības novērtējuma komisiju” (Latvijas Vēstnesis, 2000, 240./241.nr.; 2003, 58.nr.).

Ministru prezidenta vietā — veselības ministrs G.Bērziņš

Vides ministrs R.Vējonis