Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.
Ministru kabineta noteikumi Nr.112

Rīgā 2005.gada 8.februārī (prot. Nr.8 40.§)
Grozījumi Ministru kabineta 2002.gada 3.septembra noteikumos Nr.406 "Noteikumi par patvēruma meklētāja personas dokumentu un tā izsniegšanas kārtība"
Izdoti saskaņā ar Patvēruma likuma 21.panta otro daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2002.gada 3.septembra noteikumos Nr.406 "Noteikumi par patvēruma meklētāja personas dokumentu un tā izsniegšanas kārtība" (Latvijas Vēstnesis, 2002, 127.nr.) šādus grozījumus:

1. Aizstāt 1.punktā vārdus "Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Bēgļu lietu departaments (turpmāk — departaments)" ar vārdiem "Valsts robežsardze".

2. Aizstāt noteikumu tekstā vārdu "departaments" (attiecīgā locījumā) ar vārdiem "Valsts robežsardze" (attiecīgā locījumā).

3. Izteikt 2.punktu šādā redakcijā:

"2. Dokumentu patvēruma meklētājam izsniedz neatkarīgi no viņa vecuma uz laiku, līdz tiek pieņemts galīgais lēmums par bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu vai lēmums par atteikumu piešķirt attiecīgo statusu. Dokumentu patvēruma meklētājam var neizsniegt, ja patvēruma meklētājs ir aizturēts, kā arī laikā, kamēr izskata patvēruma pieteikumu, kas iesniegts robežkontroles punktā pirms ieceļošanas Latvijas Republikā, vai saistībā ar procedūru, ar ko izlemj, vai pieteikuma iesniedzējam ir tiesības ieceļot Latvijas Republikā."

4. Izteikt 4.punkta ievaddaļu šādā redakcijā:

"4. Dokumentu — karti (pielikums) izgatavo atbilstoši noteiktajam paraugam, un tajā iekļauj šādu informāciju:".

5. Papildināt 4.3.apakšpunktu aiz vārda "fotogrāfija" ar vārdiem "(bez galvassegas, personas sejai fotoattēlā jābūt atsegtai);".

6. Svītrot 6.punktu.

7. Aizstāt 7.punktā vārdus "desmit dienu" ar vārdiem "triju dienu".

8. Papildināt noteikumus ar informatīvu atsauci uz Eiropas Savienības direktīvu šādā redakcijā:

"Informatīva atsauce uz Eiropas Savienības direktīvu

Noteikumos iekļautas tiesību normas, kas izriet no Padomes 2003.gada 27.janvāra Direktīvas 2003/9/EK, ar ko nosaka obligātos standartus patvēruma meklētāju uzņemšanai."

Ministru prezidents A.Kalvītis

Iekšlietu ministra vietā — satiksmes ministrs A.Šlesers
12.02.2005