Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Tiesību akts: zaudējis spēku
Attēlotā redakcija: 15.01.2005. - 11.04.2008. / Vēsturiskā
Ministru kabineta noteikumi Nr.351

Rīgā 2003.gada 1.jūlijā (prot. Nr.38 7.§)
Noteikumi par Zemessardzes dienesta uzdevumu izpildes vai mācību dienu kompensācijas apmēru zemessargiem un izmaksas kārtību
Izdoti saskaņā ar likuma "Par Latvijas Republikas Zemessardzi" 47.panta pirmo daļu un 48.panta sesto daļu

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā tiek izmaksāta kompensācija:

1.1. zemessargiem par katru dienesta uzdevumu izpildes vai mācību dienu, kā arī šīs kompensācijas apmēru;

1.2. zemessardzes veterānu apakšvienības komandieriem (turpmāk — zemessargi) par katru dienesta uzdevumu izpildes dienu.

2. Par dienesta uzdevumu izpildes vai mācību dienu uzskata astoņas stundas diennakts laikā vai atbilstošu stundu skaitu vairāku dienu laikā.

3. Dienesta uzdevumu izpildes un mācību dienu skaitu, par kurām zemessargam izmaksājama kompensācija, nosaka Zemessardzes komandieris.

4. Zemessardzes vienības komandieris uzskaita katra zemessarga dienesta uzdevumu izpildes un mācību dienas kalendāra gadā.

5. Kompensāciju zemessargam izmaksā Zemessardzes vienībā atbilstoši dienesta uzdevumu izpildes un mācību dienu skaitam.

6. Kompensāciju izmaksā ne retāk kā reizi kalendāra gadā.

7. Kompensācijas apmērs par vienu dienu ir 5 % no noteiktās profesionālā dienesta karavīra mēneša bāzes algas saskaņā ar normatīvajiem aktiem, kas regulē karavīru dienesta atalgojumu.

(MK 11.01.2005. noteikumu Nr.25 redakcijā)

8. Kopējo kompensācijas apmēru zemessargam nosaka, reizinot dienesta uzdevumu izpildes un mācību dienu skaitu ar kompensācijas apmēru par vienu dienu.

9. Saskaņā ar likuma "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" 9.panta pirmās daļas 16.punktu kompensāciju neapliek ar iedzīvotāju ienākuma nodokli.

10. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2000.gada 14.novembra noteikumus Nr.395 "Noteikumi par Zemessardzes dienesta uzdevumu izpildes vai mācību dienu kompensācijas apmēru un izmaksas kārtību ārrindas dienesta zemessargiem" (Latvijas Vēstnesis, 2000, 413./417.nr.).

Ministru prezidents E.Repše

Aizsardzības ministrs Ģ.V.Kristovskis