Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Ministru kabineta noteikumi Nr. 522

Rīgā 2016. gada 9. augustā (prot. Nr. 39 7. §)

Grozījumi Ministru kabineta 2008. gada 21. aprīļa noteikumos Nr. 283 "Noteikumi par notariālo funkciju veikšanu Latvijas Republikas diplomātiskajās un konsulārajās pārstāvniecībās"

Izdoti saskaņā ar likuma "Konsulārais reglaments"
14. panta otro daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2008. gada 21. aprīļa noteikumos Nr. 283 "Noteikumi par notariālo funkciju veikšanu Latvijas Republikas diplomātiskajās un konsulārajās pārstāvniecībās" (Latvijas Vēstnesis, 2008, 63. nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 7. punktu šādā redakcijā:

"7. Konsulārā amatpersona notariālās funkcijas veic:

7.1. tās konsulārajā apgabalā pastāvīgi dzīvojošiem Latvijas pilsoņiem, Latvijas nepilsoņiem un personām, kurām Latvijas Republikā piešķirts bezvalstnieka, bēgļa vai alternatīvais statuss un kuri Iedzīvotāju reģistra likumā noteiktajā kārtībā ir paziņojuši par savas dzīvesvietas adresi ārvalstī;

7.2. tiem Latvijas pilsoņiem, Latvijas nepilsoņiem un personām, kurām Latvijas Republikā piešķirts bezvalstnieka, bēgļa vai alternatīvais statuss, kas neatbilst šo noteikumu 7.1. apakšpunktā minētajām prasībām, - tikai konsulārās palīdzības ietvaros;

7.3. ārzemniekam izņēmuma gadījumā, ja saskaņā ar Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem nepieciešama notariālā akta vai notariālā apliecinājuma forma, kādu neparedz attiecīgās ārvalsts normatīvie akti, un ja šo notariālo aktu vai notariālo apliecinājumu ir nepieciešams izmantot Latvijas Republikā."

2. Izteikt 9.1. apakšpunktu šādā redakcijā:

"9.1. notariālo aktu formā taisa pilnvaras un piekrišanu bērnu un personu ar ierobežotu rīcībspēju interešu pārstāvībai. Minētie dokumenti notariālo aktu formā citos gadījumos tiek taisīti tikai tad, ja tas ir nepieciešams konsulārās palīdzības ietvaros vai ja saskaņā ar Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem nepieciešama notariālā akta vai notariālā apliecinājuma forma, kādu neparedz attiecīgās ārvalsts normatīvie akti;".

3. Izteikt 10. punktu šādā redakcijā:

"10. Konsulārā amatpersona apliecina:

10.1. paraksta īstumu (arī tulkotāja paraksta īstumu);

10.2. to, ka persona ir dzīva;

10.3. noraksta un tulkojuma pareizību."

4. Izteikt 13. punktu šādā redakcijā:

"13. Kārtību, kādā konsulārās amatpersonas ved un arhivē reģistrus un aktu grāmatas, nosaka ārlietu ministrs."

Ministru prezidents Māris Kučinskis

Ārlietu ministra vietā -
iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis

12.08.2016