Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Tiesību akts: zaudējis spēku
Attēlotā redakcija: 28.10.2009. - 25.03.2010. / Vēsturiskā
Tiesību akts ir zaudējis spēku.
Ministru kabineta noteikumi Nr.498

Rīgā 2001.gada 27.novembrī (prot. Nr.58 9.§)
Kārtība, kādā valsts finansē pamatizglītības, vidējās izglītības un augstākās izglītības programmas, kuras īsteno privātās izglītības iestādes
Izdoti saskaņā ar Izglītības likuma 14.panta 3.punktu

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā valsts finansē pamatizglītības, vidējās izglītības un augstākās izglītības programmas, kuras īsteno privātās izglītības iestādes.

2. Akreditēta privātā pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības iestāde saņem valsts dotāciju pedagogu darba samaksai un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām (turpmāk — valsts dotācija), lai īstenotu akreditētas pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības programmas.

(Grozīts ar MK 18.07.2006. noteikumiem Nr.591)

3. Akreditēta privātā profesionālās pamatizglītības un profesionālās vidējās izglītības iestāde saņem valsts dotāciju, ja attiecīgā ministrija normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā ar to ir noslēgusi līgumu par noteiktu speciālistu sagatavošanu.

4. Akreditēta juridisko un fizisko personu dibināta augstākās izglītības iestāde var saņemt finansējumu no valsts budžeta atbilstoši normatīvajiem aktiem par augstskolu finansēšanu no valsts budžeta līdzekļiem.

5. Akreditēta privātā izglītības iestāde saņem valsts dotāciju nākamajā budžeta gadā, ja tā līdz kārtējā gada 15.septembrim ir iesniegusi attiecīgajā ministrijā pieteikumu, pievienojot šādus dokumentus:

5.1. akreditēta privāta pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības iestāde — ziņas par izglītojamo skaitu katrā klasē un izglītības programmā;

5.2. akreditēta privāta profesionālās pamatizglītības un profesionālās vidējās izglītības iestāde — līgumu ar attiecīgo ministriju par noteiktu speciālistu sagatavošanu.

(MK 18.07.2006. noteikumu Nr.591 redakcijā)

6. Izglītības un zinātnes ministrs, pamatojoties uz izglītojamo skaitu attiecīgajā izglītības programmā, valsts budžetā šim mērķim paredzēto līdzekļu ietvaros nosaka valsts dotācijas apmēru konkrētai akreditētai privātajai pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības iestādei atbilstoši normatīvajiem aktiem par kārtību, kādā aprēķina un sadala valsts budžeta mērķdotāciju pašvaldību vispārējās pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības iestāžu pedagogu darba samaksai un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām.

(MK 20.10.2009. noteikumu Nr.1215 redakcijā)

7. (Svītrots ar MK 18.07.2006. noteikumiem Nr.591.)

Ministru prezidents A.Bērziņš

Izglītības un zinātnes ministrs K.Greiškalns
28.10.2009