Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Tiesību akts: spēkā esošs
Attēlotā redakcija: 19.09.2008. - ... / Spēkā esošā
Ministru kabineta noteikumi Nr.315

Rīgā 1998.gada 25.augustā (prot. Nr.46 4.§)
Militārpersonu izdienas pensijas izmaksas kārtība
Izdoti saskaņā ar Militārpersonu izdienas pensiju likuma 8.panta ceturto daļu

1. Šie noteikumi nosaka kārtību, kādā izmaksājama izdienas pensija atvaļinātajām militārpersonām.

2. Izdienas pensiju izmaksā katru mēnesi. Izdienas pensiju Aizsardzības ministrija pēc pensijas saņēmēja vēlēšanās pārskaita viņa norādītajā kontā kredītiestādē Latvijā vai nosūta pa pastu ar piegādi mājās.

3. Izdevumus, kas saistīti ar izdienas pensijas izmaksu, sedz Aizsardzības ministrija no valsts pamatbudžeta līdzekļiem, kas tai piešķirti šim mērķim saskaņā ar likumu par valsts budžetu kārtējam gadam.

4. Atvaļinātajām militārpersonām - izdienas pensijas saņēmējām - pēc vecuma pensijas piešķiršanas pensiju izmaksā:

4.1. Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra - vecu ma pensiju;

4.2. Aizsardzības ministrija - starpību starp izdienas pensijas apmēru un piešķirtās vecuma pensijas apmēru.

5. Lai noteiktu starpību starp izdienas pensijas apmēru un vecuma pensijas apmēru, atvaļinātās militārpersonas - izdienas pensijas saņēmējas - pēc likumā "Par valsts pensijām" vecuma pensijas piešķiršanai noteiktā vecuma sasniegšanas un militārpersonas, kuras atvaļināšanas brīdī jau sasniegušas šo vecumu un pieprasījušas izdienas pensiju, pēc vecuma pensijas piešķiršanas iesniedz Aizsardzības ministrijā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras izsniegto izziņu par vecuma pensijas apmēru un tās piešķiršanas datumu.

6. No likumā "Par valsts pensijām" vecuma pensijas piešķiršanai noteiktā vecuma sasniegšanas dienas līdz vecuma pensijas piešķiršanas dienai izdienas pensijas izmaksa tiek pārtraukta. Starpība starp izdienas pensijas apmēru un vecuma pensijas apmēru tiek izmaksāta no vecuma pensijas piešķiršanas dienas pēc izziņas par vecuma pensijas apmēru iesniegšanas Aizsardzības ministrijā.

7. Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra ne retāk kā trīs reizes mēnesī Aizsardzības ministrijai sniedz aktualizēto informāciju.

(MK 15.09.2008. noteikumu Nr.732 redakcijā)

Ministru prezidents G.Krasts

Aizsardzības ministrs T.Jundzis
Piedalies Likumi.lv lietotāju aptaujā!