Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku

Ministru kabineta noteikumi Nr. 379

Rīgā 1996.gada 8.oktobrī (prot. nr.49, 12.§)

Noteikumi par strēlnieku vieglo vītņstobra šaujamieroču vienoto uzskaiti un izšauto ložu un čaulu kontrolkolekciju

Izdoti saskaņā ar Ministru kabineta iekārtas likuma 14.panta 3.punktu

1. Šie noteikumi nosaka fizisko un juridisko personu īpašumā (valdījumā) esošo strēlnieku vieglo vītņstobra šaujamieroču (turpmāk tekstā - "šaujamieroči") vienotas uzskaites kārtību un izšauto ložu un čaulu glabāšanas kārtību.

2. Visus Latvijas Republikā esošos šaujamieročus uzskaita un to kontrolšāvienu lodes un čaulas uzglabā centralizētajā ložu un čaulu kontrolkolekcijā Iekšlietu ministrijā.

3. Fizisko personu īpašumā (valdījumā) esošos šaujamieročus uzskaita saskaņā ar likumu "Par šaujamieročiem un speciālajiem līdzekļiem pašaizsardzībai" (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 1993, 8./9.nr.; Latvijas Vēstnesis, 1996, 131.nr.) un Ministru kabineta 1995.gada 26.septembra noteikumiem nr.287 "Noteikumi par medību šaujamieročiem" (Latvijas Vēstnesis, 1995, 151.nr.).

4. Aizsardzības ministrija pēc saskaņošanas ar Iekšlietu ministriju nodrošina kontrolšāviena izdarīšanu no tās pakļautībā un pārraudzībā esošo struktūrvienību īpašumā (valdījumā) esošajiem šaujamieročiem, pirms attiecīgie šaujamieroči tiek nodoti lietošanā, un nodod izšautās lodes un čaulas glabāšanai centralizētajā ložu un čaulu kontrolkolekcijā Iekšlietu ministrijā.

5. Iekšlietu ministrija kontrolšāvienus no Aizsardzības ministrijas un Iekšlietu ministrijas struktūrvienību īpašumā (valdījumā) esošajiem šaujamieročiem izdara bez maksas.

6. Iekšlietu ministrs līdz 1996.gada 1.novembrim izdod ar aizsardzības ministru saskaņotu instrukciju, kurā nosaka kārtību, kādā Iekšlietu ministrijas darbinieki:

6.1. aizpilda šaujamieroču uzskaites kartītes;

6.2. izdara kontrolšāvienus.

7. Lai nodrošinātu šaujamieroču uzskaiti un aizpildītu šaujamieroču uzskaites kartītes saskaņā ar šo noteikumu 6.punktā minēto instrukciju, juridiskajām un fiziskajām personām, kuras ieguvušas īpašumā (valdījumā) šaujamieročus līdz 1996.gada 1.novembrim, jāierodas Iekšlietu ministrijā.

Ministru prezidents A.Šķēle

Iekšlietu ministrs D.Turlais