Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: spēkā esošs

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas iekšējie noteikumi Nr. 14

Rīgā 2019. gada 29. janvārī

(Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padomes
sēdes protokols Nr. 5 3. p.)

Grozījumi "Kredītiestādes maksātnespējas procesa administratora un likvidatora amata kandidātu atlases normatīvajos noteikumos"

Izdoti saskaņā ar
Valsts pārvaldes iekārtas likuma
72. panta pirmās daļas 2. punktu

Izdarīt Finanšu un kapitāla tirgus komisijas 12.03.2014. normatīvajos noteikumos Nr. 39 "Kredītiestādes maksātnespējas procesa administratora un likvidatora amata kandidātu atlases normatīvie noteikumi" (tālāk tekstā - noteikumi) šādus grozījumus:

1. Papildināt noteikumu 5. punktu pēc vārdiem "atbilstību normatīvajiem aktiem" ar vārdiem "kā arī citus Maksātnespējas administrācijas noteiktus objektīvus kritērijus, kas raksturo kandidātu un ir nepieciešami kandidāta atbilstības izvērtēšanā".

2. Noteikumu 12. punktā:

izteikt noteikumu 12.1. apakšpunktu šādā redakcijā:

"12.1. Advokātu padomei lūdz sniegt iespējamo kredītiestādes likvidatora amata kandidātu (zvērinātu advokātu) sarakstu, kas ietver ne vairāk kā piecus kredītiestādes likvidatora amata kandidātus (norādot to kontaktinformāciju) un ir sagatavots, ņemot vērā pieredzi kredītiestāžu un finanšu instrumentu tiesiskā regulējuma piemērošanā, kandidātu darbības ilgumu zvērinātu advokātu kolēģijā, iegūtos kvalifikācijas punktus, pastāvošos disciplinārsodus un citus Advokātu padomes noteiktus objektīvus kritērijus, kas raksturo kandidātu un ir nepieciešami kandidāta atbilstības izvērtēšanā, kā arī to, vai personai papildus zvērināta advokāta kvalifikācijai ir piešķirts arī maksātnespējas procesa administratora sertifikāts;"

papildināt noteikumu 12.2. apakšpunktu pēc vārdiem "apgrozījumu (zvērinātu revidentu komercsabiedrībām" ar vārdiem "kā arī citus Revidentu asociācijas noteiktus objektīvus kritērijus, kas raksturo kandidātu un ir nepieciešami kandidāta atbilstības izvērtēšanā".

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētājs P. Putniņš